Ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym

//Ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym
Sprawdzony Fizjoterapeuta

Pytanie

Witam,
mam 26 lat i od kilku lat mam z ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Mam strasznie wygięty kręgosłup ku przodowi, odstające pośladki, a brzuch wypchnięty, taki wzdęty. Na co dzień jak wykonuję czynności fizyczne. W ogóle mam mało siły, szybko się meczę i ciągle czuję napięcie mięśni jakby były przykurczone. Z każdym miesiącem jest coraz gorzej. Miałem robiona tomografie komputerowa. Proszę o fachową pomoc.

Pozdrawiam
Michał

Odpowiedź

Panie Michale,
po opisie wnioskuję, że główny Pana problem to tzw. dysbalans mięśniowy. W tym przypadku nadmiernie przykurczone mięśnie zginające staw biodrowy mają zbyt dużą przewagę nad antagonistami. Wpływa to bezpośrednio na złe ustawienie kręgosłupa i miednicy, czego efektem jest również szybkie męczenie podczas czynności fizycznych. Aby postawić ostateczną diagnozę trzeba wykonać pełny protokół badania manualnego wraz z testami funkcjonalnymi. Jeśli teza potwierdziłaby się, wskazane będzie połączenie terapii manualnej oraz odpowiednich ćwiczeń stretchingu i wzmacniania poszczególnych grup mięśniowych.

Medfile

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Polecane produkty:

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!

 

*Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA
Prywatność i Warunki