Test maksymalnej kompresji otworów międzykręgowych

//, Testy funkcjonalne/Test maksymalnej kompresji otworów międzykręgowych
Sprawdzony Fizjoterapeuta

Test maksymalnej kompresji otworów międzykręgowych służy do zdiagnozowania zwężenia otworów międzykręgowych, którymi wychodzą korzenie nerwowe.

Wykonanie

Wykonując test maksymalnej kompresji otworów międzykręgowych pacjent znajduje się w pozycji siedzącej. Następnie prosimy, aby wykonał rotację, zgięcie głowy w bok i niewielki wyprost. Przyjęcie tej pozycji powoduje zaciśnięcie otworów międzykręgowych i zwężenie kanałów kręgowych.

Fotodepilacja Wrocław

Interpretacja

Przy stwierdzonej stenozie mogą wystąpić objawy korzeniowe promieniujące do odpowiednich dermatomów. Jeżeli pojawiają się dolegliwości bólowe wywołane miejscowo, to są one wywołane zaburzeniem funkcji stawów międzykręgowych. Pojawiający się ból po przeciwnej stronie może być spowodowany rozciąganiem mięśni.

Polecane produkty:
Rehabilitacja Wrocław

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!