RSQ Technologies

Szybki test do oceny złożonego ruchu w obręczy barkowej służy do globalnej oceny mobilności w stawach obręczy barkowej (por. Zakres ruchomości stawu ramiennego). Dzięki niemu, fizjoterapeuta jest w stanie w szybki sposób zdiagnozować, czy występuje jakikolwiek problem z ruchomością stawów budujących obręcz barkową. Test polega na wykonaniu dwóch prostych ruchów kończyną górną.

Szybki test do oceny złożonego ruchu w stawie (bark)

 

Sklep Spirulina

Szybki test do oceny złożonego ruchu  w stawie – wykonanie

Na początku prosimy pacjenta, aby sięgną ręką za głową i spróbował dotknąć okolicy brzegu górnego przeciwległej łopatki. Następnie prosimy, aby sięgnął ręką za plecami od strony pośladków do brzegu przyśrodkowego przeciwległej łopatki.

Interpretacja

Jeżeli podczas wykonywania któregokolwiek z ruchów pacjent zgłasza pojawienie się bólu czy jakiegokolwiek dyskomfortu może to świadczyć o schorzeniu stawu ramiennego lub innego stawu w obręczy barkowej, które należy dokładniej zbadać dalszymi testami celowanymi. Pacjent powinien również wskazać zlokalizowanie bólu drugą ręką – może to pomóc zawęzić krąg struktur, w których podejrzewa się patologię.

Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław