Galwanizacja – dawkowanie

Sprawdzony Fizjoterapeuta

W galwanizacji wyróżniamy dwa rodzaje dawkowania. Jest to m.in. dawkowanie obiektywne i subiektywne.

 

Galwanizacja dawkowanie

1. Dawkowanie obiektywne.

W przypadku dawkowania obiektywnego oblicza się gęstość prądu na elektrodzie czynnej. Aby to zrobić należy podzielić wartość natężenia prądu przez wielkość powierzchni elektrody czynnej.

Fotodepilacja Wrocław

Rodzaje dawek (wg Konarskiej):

słaba: 0,01 – 0,1 mA/cm2 (elektrody czynnej);
średnia: do 0,3 mA/cm2 (elektrody czynnej);
mocna: do 0,5 mA/cm2 (elektrody czynnej);
maksymalna: do 1,0 mA/cm2 (elektrody czynnej).

Dawkowanie u niemowląt i dzieci:

niemowlęta: 0,02 – 0,05 mA/cm2 (elektrody czynnej);
dzieci do 1 r. ż. maksymalna dawka: 3 mA;
dzieci do 3 r. ż. maksymalna dawka: 5 mA.

2. Dawkowanie subiektywne.

Przy dawkowaniu subiektywnym zwraca się uwagę na odczucia pacjenta. W tego rodzaju dobieraniu dawek należy sprawdzić czy nie ma on zaburzeń czucia. Odczucia, które powinien mieć to przyjemne mrowienie.

W obrębie głowy i szyi (dawka maksymalna):
3-5 mA.

W obrębie kończyn i tułowia (dawka maksymalna):
12 mA.

Polecane produkty:
Rehabilitacja Wrocław

1 komenarz

  1. barbara Kaczmarczyk 29 lutego 2016 w 18:20 - Odpowiedz

    Jestem po rehabilitacji. Stosowano u mnie galwanizacje i elektryzacje krtani. Wykonywano ja przez 7 min – jako ,, rozgrzanie ” i 20 min przy natezenu srednio 6-9 mA. Lacznie przez 18 dni ( z przerwami niedzielnymi). Terapeutka twierdzila ze zwykle stosuje sie prad do 10 mA. Na tej stronie przeczytalam ze natezenie pradu na szyi to maksymalnie od 3-5 mA. W trakcie zabiegow i nadal ( 12 dni po rehabilitacji) odczuwam mrowienie palcow lewej reki. Od ok 15 dni kaszle i przeszkadza mi cos z lewej strony krtani oraz mam meczacy kaszel. Bardzo mnie to niepokoi. Chcialabym dodac ze w zębie własnie po lewej stronie mam wypelnienie amalgamatem – Prosze o odpowiedz co mogło spowodowac moje złe samopoczucie. Do kogo udac sie po porade? Pozdrawiam

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!