Fotodepilacja Wrocław

Bóle nóg

to problem mogący wynikać z nieprawidłowego krążenia w żyłach kończyn dolnych. Natomiast powodem opuchniętych nóg może być problem układu chłonnego, który nie odprowadza w odpowiedniej ilości chłonki. Tak zwana “pompa mięśniowa” wspomagająca układ krwionośny i chłonny nie działa dostatecznie intensywnie lub problemy mogą dotyczyć zastawek znajdujących się w naczyniach, co w konsekwencji może prowadzić do żylaków kończyn dolnych. Najlepszym sposobem na sprawdzenie prawidłowego działania układu żylnego jest wykonanie badania flebografii, natomiast diagnostyka układu chłonnego to limfoscyntygrafia.

Przed tym należy jednak skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu, który będzie w stanie ocenić na żywo problem i skierować na dalsze badania (w tym prawdopodobnie na wyżej wymienione).

Profilaktyka – bóle nóg

Profilaktycznie osobom mającym problemy z krążeniem w kończynach dolnych (choroba żylakowa oraz zakrzepowo-zatorowa) zaleca się stosowanie kilku podstawowych zasad takich jak np.
– nie noszenie obcisłych rajstop, skarpet i podobnych ubrań powodujących ucisk kończyn dolnych;
– nie chodzenie na obcasach wyższych niż 6 cm;
– unikanie sauny, kąpieli w gorącej wodzie;
– unikanie pozostawania w pozycji siedzącej lub stojącej dłużej niż godzinę;
– unikanie czynności związanych z dużym wysiłkiem fizycznym i przeciążeniem organizmu;
– spłukiwanie nóg dwa razy dziennie ziemnym (lecz nie lodowatym) prysznicem przez 5-10 min;
– należy przyjmować dużo płynów (przynajmniej 2 litry na dobę).

Venovit - na bóle nóg

Sklep Spirulina

Dla bezpieczeństwa rano i wieczorem (codziennie) warto mierzyć obwód nogi nad kostka i na łydce (mniej więcej w połowie, żeby było to samo miejsce – czyli np. od kostki bocznej ile cm wychodzi do polowy łydki) i notować wielkości obwodów w zależności od pogody lub wykonywanych czynności.

Zaleca się również uprawianie sportów takich jak pływanie, jogging, jazda na rowerze, szybki marsz (który wzmacnia mięśnie łydek i usprawnia przepływ krwi w żyłach).

Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław