Szukaj
Szukaj

Zaszycie alkoholowe – cudowny lek na alkoholizm czy relikt przeszłości?

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Odpowiedź na tytułowe pytanie jest skomplikowana. Zaszycie alkoholowe nie jest bowiem ani cudownym lekiem na chorobę alkoholową, ani też całkowicie bezskutecznym i bezsensownym zabiegiem. Czy zatem warto sięgać po wszywkę alkoholową? Dla kogo zaszycie alkoholowe będzie dobrym rozwiązaniem? Na pytania te postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule!

Zaszycie alkoholowe

Czym jest wszywka alkoholowa i jak dokładnie działa zaszycie alkoholowe?

Wszywka alkoholowa to potoczna nazwa na jałowe tabletki zawierające disulfiram, które przeznaczone są do implantacji podskórnej. Owe tabletki, umieszczone podskórnie i podpowięziowo, uwalniają substancję aktywną do krwiobiegu stopniowo, przez najbliższe kilka miesięcy. Przyjmuje się, że aktywność wszywki alkoholowej może być odczuwalna nawet do 10-12 miesięcy.

Jak wcześniej wspomnieliśmy, substancją odpowiedzialną za działanie wszywki jest disulfiram, nazywany także potocznie esperalem. Jest to związek znany medycynie od co najmniej kilkudziesięciu lat. Jego działanie polega na hamowaniu metabolizmu alkoholu na jego najważniejszym etapie. Disulfiram hamuje bowiem aktywność dehydrogenazy aldehydowej, która odpowiedzialna jest za rozkład silnie toksycznego metabolitu alkoholu – aldehydu octowego. U osoby po zaszyciu alkoholowym, gdy tylko sięgnie ona po odrobinę alkoholu, dochodzi do nagłego wzrostu stężenia tego związku we krwi, co prowadzi do pojawienia się nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak:

  • zaczerwienienie twarzy;
  • uderzenia gorąca;
  • nadmierna potliwość;
  • bóle i zawroty głowy;
  • nudności i wymioty;
  • spadek ciśnienia tętniczego;
  • przyspieszenie akcji serca;
  • lęk i niepokój.

Kiedy warto sięgnąć po zaszycie alkoholowe?

Zaszycie alkoholowe zaliczane jest to awersyjnych metod leczenia alkoholizmu. Oznacza to, że metoda ta jest swoistym straszakiem. Wszywka alkoholowa prowadzi do rozwinięcia u chorego lęku przed negatywnymi skutkami wynikającymi ze spożycia alkoholu. Jak łatwo zauważyć, metoda ta nie wpływa na przyczyny rozwoju choroby. Nierzadko zdarza się więc, że osoba korzystająca z zaszycia alkoholowego, po ustaniu aktywności wszywki, wraca do swojego nałogu.

Zaszycie alkoholowe

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Specjaliści podkreślają, że zaszycie alkoholowe nie może być jedyną metodą leczenia choroby alkoholowej. Najlepsze działanie tej metody obserwuje się, gdy jest ona połączona z profesjonalną terapią uzależnień. Wszywka alkoholowa sprawdza się szczególnie dobrze w początkowych miesiącach terapii, gdy choremu jeszcze trudno jest utrzymać samodzielnie abstynencję.

Planujesz zaszycie alkoholowe? Zadbaj, by było bezpieczne!

Zaszycie alkoholowe zaliczane jest do drobnych zabiegów chirurgicznych. Choć przeprowadza je się w znieczuleniu miejscowym i trwa ono zaledwie kilkanaście minut, istnieje ryzyko zagrożenia zdrowia, a nawet życia. Właśnie dlatego cały zabieg powinien być wykonywany jedynie przez doświadczonych lekarzy chirurgów. W Warszawie znajdziesz takich w KacDoktorze! Jest to firma z wieloletnim doświadczeniem zarówno we wszywaniu esperalu, jak i odtruciu alkoholowym.

Zaszycie w KacDoktorze jest szybkie, bezbolesne, a przede wszystkim w pełni bezpieczne. Zabieg przeprowadzany jest z zachowaniem wszystkich zasad aseptyki i antyseptyki, przy dodatkowej osłonie antybiotykowej, która redukuje ryzyko zakażenia nacięcia do minimum. Zastosowanie rozpuszczalnych szwów sprawia, że pacjenci nie muszą stawiać się na ponowną wizytę. Co istotne, aby umówić się na zaszycie alkoholowe w KacDoktorze, wystarczy zadzwonić lub wypełnić formularz internetowy.

Twoja droga ku trzeźwości może być łatwiejsza! Skorzystaj z działania zaszycia alkoholowego i zachowaj abstynencję nawet przez kolejne 12 miesięcy!

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *