Reklama

Zaczynasz nosić soczewki? Oto, co musisz wiedzieć

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Wady wzroku to poważna sprawa i jeżeli chcemy dobrze czuć się z naszą własną wizją, powinniśmy dobrać sobie takie narzędzia korygujące, które będą nam możliwie jak najlepiej służyć. W dzisiejszych czasach bowiem spędzamy dużo czasu przed komputerem czy smartfonem, niekiedy narażając nasz wzrok na naprawdę duży wysiłek. To kończy się tym, że nasze przemęczone oczy nie dostają tyle odpoczynku, ile powinny, a to w konsekwencji prowadzi do problemów ze wzrokiem.

Zaczynasz nosić soczewki? Oto, co musisz wiedzieć.

Niektórzy wybierają okulary, bo te zwyczajnie im pasują, można wybierać oprawki, doskonale dopasowują się również do twarzy. Innym z kolei dużo bardziej podobają się soczewki kontaktowe – mowa tu na przykład o osobach, których wada wzroku jest tak duża, iż noszenie soczewek staje się w pewnym momencie koniecznością. Osoby, które chcą zacząć nosić soczewki kontaktowe, mogą odwiedzić tę oto stronę: https://twojepierwsze.pl.

O czym warto pamiętać?

Zakup pierwszych soczewek nie może obyć się bez wizyty u okulisty, który powie nam, jakie konkretnie powinniśmy dobrać – zarówno pod kątem naszej wady jak i wielkości oka. Dowiemy się również, czy nie ma jakichś przeciwwskazań do ich noszenia.

Noszenie soczewek jest z początku dość trudne i założenie jednej nastręczy nam nie lada problemów (a co dopiero, kiedy przyjdzie do jej zdjęcia…). Tym niemniej nie jest to rzecz bardzo trudna i wymaga po prostu wprawy, której stopniowo nabierzemy podczas codziennego zakładania. Musimy pamiętać o higienie rąk oraz o tym, że soczewki zawsze muszą znajdować się w pojemniczku z płynem, w przeciwnym razie wyschną. No i rzecz najważniejsza: w soczewkach nie powinno się spać, ponieważ mogą się przykleić, a to bardzo niekomfortowa, a czasem nawet niebezpieczna sytuacja.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Jeśli pieką nas oczy po założeniu soczewek, postarajmy się mrugać. Po pewnym czasie wszystko powinno wrócić do normy. Jeżeli jednak w dalszym ciągu odczuwamy ból lub dyskomfort, to powinniśmy zdjąć soczewki i spróbować założyć inne – widocznie te zostały w jakiś sposób uszkodzone.

Więcej informacji na temat tego, co powinno się robić przy noszeniu soczewek możemy znaleźć tutaj: https://twojepierwsze.pl/planuje-nosic-soczewki/.

Inne rzeczy, które powinniśmy mieć na uwadze, to kolor. Niektórzy nie mają wady wzroku, ale chcieliby nieco odmienić własny wygląd, a kolorowe soczewki kontaktowe brzmią jak coś, co z powodzeniem będzie odpowiadać ich gustom. Może to być zmiana barwy z niebieskiego na zielony, ale może być to również nieco bardziej szalony kolor, na przykład fioletowy czy żółty.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Najpopularniejsze w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.