Szukaj
Szukaj

Wygodne obuwie medyczne dla lekarzy

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Wygodne obuwie medyczne damskie oraz męskie do pracy musi zapewniać duży komfort. Jest to ważny dla każdego lekarza bądź pielęgniarki aspekt, na który trzeba zwracać uwagę. Obuwie medyczne przeznaczone dla pracowników służby zdrowia musi zapewniać bezpieczeństwo, higienę pracy oraz daleko idący komfort noszenia w trakcie wielogodzinnych dyżurów. Jak więc dobrać odpowiedni rodzaj butów medycznych do trybu i miejsca pracy, a także własnych potrzeb?

Wygodne obuwie medyczne dla lekarzy

Buty medyczne – rodzaje

Z czasem odzież medyczna uległa sporym zmianom. Pracownicy szpitali już nie są skazani na jeden rodzaj obuwia medycznego. Aktualnie jesteśmy w stanie dopasować odpowiednie obuwie do własnych potrzeb oraz wymogów określonych placówek. Najnowsze modele obuwia medycznego męskiego bądź damskiego uwzględniają w swojej stylistyce estetykę, najnowsze trendy mody oraz ergonomie. Poznamy, więc najpopularniejsze modele wygodnego obuwia medycznego.

Drewniaki i chodaki medyczne

Jest to jeden z najpopularniejszych rodzajów obuwia medycznego spotykany w szpitalach. Doskonale wyprofilowana podeszwa, wykonana z lekkiego drewna nie dopuszcza do pocenia się i odparzeń stóp. Nawet w trakcie wielogodzinnych dyżurów. Warto także wspomnieć, że taki model butów wymusza prawidłową postawę ciała i dobrze wpływa na kształt stopy.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Klapki medyczne damskie

Dla osób, które lubią nosić obuwie z odkrytymi palcami powstały odpowiednie klapki medyczne, które mogą wyglądać jak drewniaki posiadające wolną przestrzeń w przedniej części. Na rynku wygodnego obuwia medycznego występują także klapki o podeszwie z tworzywa. Obuwie medyczne damskie z reguły posiada niewielki obcas, przez co amortyzuje wstrząsy, odciąża kręgosłup i pomaga zachować prawidłową postawę ciała.

Obuwie medyczne męskie

Dla mężczyzn do pracy w szpitalu dedykowane są pełne drewniaki oraz klapki na drewnianej bądź skórzanej podeszwie. Obuwie dla mężczyzn wyróżnia się większymi rozmiarami, może też mieć ciemniejsze i bardziej stonowane barwy.

Jak prawidłowo dobrać buty medyczne?

Zakup tych najbardziej odpowiednich butów do pracy w szpitalu często poprzedzane jest licznymi wizytami w sklepach medycznych w celu przemierzenia różnych modeli. Ważne, aby wybrane przez nas buty medyczne były wykonane z solidnych materiałów i wykończone w sposób precyzyjny. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że nasze stopy nie będą się pocić oraz nie będziemy mieli odcisków. Co więcej, bardzo ważny jest także rozmiar. Zbyt ciasne obuwie medyczne męskie bądź damskie może okazać się niekomfortowe w użytkowaniu.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *