Fotodepilacja Wrocław

Wysokie ciśnienie krwi

W jednym z badań odkryto, że suplementacja chlorellą miała korzystny wpływ na stabilizację ciśnienia krwi u osób z nadciśnieniem. Mimo, że chlorella nie jest podstawowym środkiem do zażywania podczas wysokiego ciśnienia to może być ona bardzo pomocna w jego leczeniu. Chlorella jest dobra dla ludzi z wysokim ciśnieniem również dlatego, że posiada właściwości oczyszczające (detoks organizmu) z metali takich jak rtęć czy kadm, które to właśnie zalegają u nich w dużej ilości.

Właściwości chlorelli

Badania na ludziach i zwierzętach wykazały, że chlorella wspiera organizm w usuwaniu toksyn z organizmu, a szczególnie metali ciężkich takich jak właśnie kadm i rtęć.

Sklep Spirulina

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Jest to stan zapalny, który obejmuje owrzodzenie błony śluzowej jelita grubego i odbytnicy. W jednym z badań, które trwało dwa miesiące, osobom z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego podano 10 g tabletek chlorelli i 100 ml postaci płynnej tego suplementu. Przedstawione wyniki u osób, które ukończyły okres przyjmowania chlorelli wykazały poprzez sigmoidoskopię (badanie endoskopowe jelita grubego) znaczne zmniejszenie stanu zapalnego. Działanie chlorelli miało również wpływ na częstość występowania stolca, ponieważ uległa ona zmniejszeniu (poprawił się metabolizm). Dodatkowo, pacjenci biorący udział w badaniu potwierdzili ogólną lepszą jakość życia w trakcji przyjmowania chlorelli.

Wegetarianizm

Wegetarianie często przyjmują chlorelle aby uzupełnić i zwiększyć poziom witaminy B12 w swoim organizmie. W jednym z badań opisanych przez Journal of Nutrition stwierdzono, że chlorella zwiększała poziom tej witaminy we krwi. Mimo, że niektórzy eksperci zastanawiają się czy ta forma witaminy B12 jest aktywną formą w organizmie to zalecane jest przyjmowanie chlorelli. Konieczne są dalsze badania w celu potwierdzenia czy suplementacja tą algą może być traktowana jako podstawowe źródło witaminy B12.

Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław