Szukaj
Szukaj

W jaki sposób możemy poprawić wygląd zębów? – implanty

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Nowoczesna stomatologia to nie tylko nowoczesne metody leczenia zębów. To także obszerna oferta z zakresu wielu specjalności, oferta poprawy wyglądu naszego uzębienia. W artykule przyjrzymy się implantologii, zakładaniu licówek i ortodoncji. Omówimy je jako sposoby na poprawienie wyglądu, podniesienie samooceny i pozbycie się uciążliwych kompleksów.

W jaki sposób możemy poprawić wygląd zębów? - implanty

Uzupełnianie braków w uzębieniu implantami

Historia implantów zębów sięga lat 60. ubiegłego stulecia. Implanty w języku stomatologów to syntetyczne korzenie zębów, przy czym terminu tego powszechnie używa się w odniesieniu do całości, syntetycznych korzeni i koron, które są na nich osadzane. Implanty zębowe jako całość są wykonywane z różnych materiałów, mogą być też osadzane na różne sposoby. Wyróżniamy przy tym implanty zygomatyczne, przeznaczone dla osób z całkowitym bezzębiem, które są szansą na estetyczny uśmiech bez konieczności noszenia protezy. Jeśli zastanawiamy się nad tym, ile kosztuje implant zęba, możemy szukać cen na witrynach gabinetów dentystycznych. Jednak będą to wyłącznie ceny orientacyjne. Większość nowoczesnych gabinetów wyraźnie wskazuje, że cena implantów zębowych zależy od kilku różnych czynników i jest ustalana indywidualnie po przeprowadzeniu konsultacji oraz badań. Zależy głównie od zastosowanych materiałów i systemów, a także od tego, ile implantów zostanie umieszczonych w jamie ustnej pacjenta.

Zakładanie licówek. Delikatna, ale skuteczna metamorfoza uzębienia

Gdy naszym problemem nie jest brak zębów, a ich wygląd – są przebarwione, mają zbyt duże szczeliny, są nierówne – możemy spróbować postawić na licówki. Do poprawy naszego uśmiechu nie zawsze potrzebne będzie usunięcie zęba i implant stomatologiczny. Czasem wystarczy właśnie licówka, czyli niewielkie, cienkie płatki z trwałych materiałów stomatologicznych. Zakładanie licówek nie jest bardzo inwazyjne i odbywa się w kilku krokach, które w jasny sposób opisują na swojej stronie specjaliści z Dental Fraternity. Jedynym krokiem, który ktoś mógłby uznać za inwazyjny, jest etap delikatnego oszlifowania zębów lub zmatowienie szkliwa w miejscowym znieczuleniu. Po co ten krok? – Usuwamy z naturalnego zęba warstwę o takiej grubości, jaką będzie miała przyszła licówka lub przygotowujemy ząb, by można było nakleić nakładki. Nakładki naklejane są cementem, którego kolor jest zgrany z licówką i naturalnym zębem – kolor licówki jest oczywiście również dobierany do barwy naturalnych zębów. Cement utrwala się promieniowaniem generowanym przez specjalną lampę; nadmiar materiału klejącego jest usuwany, powierzchnia zęba i miejsca połączeń są polerowane – i to wszystko. „Nowy uśmiech” gotowy.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Ortodoncja. Leczenie wad zgryzu, które poprawia nasz look

Kolejny sposób na poprawę wyglądu naszego uzębienia jest ortodoncja – to leczenie wad zgryzu, ale lecenie często wyraźnie związane z naszym nowym, lepszym look’iem. Mówiąc w dużym uproszczeniu, ortodonta może skorygować wady zgryzu za pomocą różnych, dobranych indywidualnie, aparatów stałych lub ruchomych. Nie ma jednej, prostej definicji tego, jak wygląda aparat ortodontyczny. Mogą to być np. stałe systemy wykonane w 100% z metalu, widoczne, których nie można zdjąć pomiędzy wizytami u ortodonty, albo zupełnie inne, aparaty ruchome. Te drugie mogą być wykonane z przezroczystych materiałów syntetycznych (ale biokompatybilnych, zaznaczamy); możemy je zdejmować na czas posiłków, czy ważnych spotkań. Mamy też aparaty zakładane wyłącznie na noc, o jeszcze innej budowie.

Dobór aparatu ortodontycznego to również – jak w przypadku implantów, licówek – kwestia indywidualna. Indywidualna jest też więc kwestia ceny.

Podsumowując: jeśli mamy problemy natury estetycznej z zębami, znajdźmy nowoczesny gabinet stomatologiczny i spytajmy, co możemy z tym zrobić. Po prostu!

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *