Turnusy rehabilitacyjne z basenem

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Dobre samopoczucie jest uzależnione od wielu czynników. Jednym z nich jest zdrowie – zarówno fizyczne, jak i psychiczne. W przypadku podeszłego wieku, choroby lub wypadku stan zdrowia może znacząco się pogorszyć. W takiej sytuacji warto zainteresować się szeroką ofertą turnusów rehabilitacyjnych. Popularna jest na przykład rehabilitacja w Krynicy-Zdroju. Czym są i jakie zalety mają tego typu turnusy?

Turnusy rehabilitacyjne z basenem

Turnusy rehabilitacyjne – czym są?

Turnusy rehabilitacyjne to starannie przygotowane połączenie aktywnej rehabilitacji z relaksem i ciekawym spędzaniem czasu. Odbywają się w profesjonalnych ośrodkach o charakterze rehabilitacyjnym bądź rehabilitacyjno-rekreacyjnym. Podczas pobytu w takim miejscu każdy pacjent ma zapewnioną profesjonalną opiekę pielęgniarek, fizjoterapeutów i wielu innych specjalistów. Ponadto ma możliwość konsultacji lekarskiej, często odbywającej się na początku i na końcu wyjazdu. Z turnusów rehabilitacyjnych można korzystać bez względu na wiek. Najczęściej są kojarzone z seniorami oraz osobami niepełnosprawnymi, ale nierzadko uczestniczą w nich również dzieci. Poleca się je osobom po wypadkach, które chcą poprawić swój stan.

Czas trwania turnusu rehabilitacyjnego jest wypełniony zabiegami rehabilitacyjnymi dostosowanymi do potrzeb pacjenta, różnymi rozrywkami i okazjami do poznawania nowych ludzi. Dodatkowo, ośrodek dba o zbilansowaną dietę swoich podopiecznych. Ceniona opcja to bufet szwedzki, który daje możliwość samodzielnego skomponowania smacznego, zdrowego posiłku. Warto zaznaczyć, że często można wybrać sposób żywienia odpowiadający określonym potrzebom. Docenią to na przykład osoby z nietolerancją glutenu.

Rosnącą popularnością cieszą się turnusy rehabilitacyjne z basenem krytym. Pozwalają korzystać z dobroczynnego wpływu pływania bez względu na pogodę, co ma szczególne znaczenie podczas deszczowych dni. Co więcej, nierzadko przy basenie znajduje się sauna.

Turnusy rehabilitacyjne – zalety

Turnusy rehabilitacyjne to przede wszystkim wymarzona okazja do poprawienia stanu zdrowia. Specjalistyczna opieka, spersonalizowane zabiegi i dobroczynny wpływ klimatu są nieocenione w przypadku choroby czy rehabilitacji. To także sposób na poznanie nowych miejsc i podziwianie widoków zapierających dech w piersiach. Tego typu wyjazdy odbywają się w miejscach mających pozytywny wpływ na samopoczucie. Idealny przykład stanowią turnusy rehabilitacyjne w Krynicy-Zdroju. To miasto i jego okolice już od setek lat są znane ze swoich leczniczych właściwości. Czyste, świeże powietrze oraz jedyna w swoim rodzaju woda to tylko niektóre z licznych zalet tego miejsca. Znany i lubiany jest także basen w Krynicy-Zdroju, zaliczany do największych w Perle Uzdrowisk.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Kolejną zaletą jest możliwość odpoczynku i relaksu. Hałas, codzienny pośpiech i stres destrukcyjnie wpływają na dobrostan psychiczny. Oderwanie się od nieustannie pędzących, zatłoczonych i głośnych miast to moment sprzyjający zapomnieniu o codziennych troskach. Zmiana otoczenia, korzystanie ze stref rozrywki i uczestniczenie w zróżnicowanych zajęciach o charakterze kulturalno-rozrywkowym sprawiają, iż nawet najbardziej zestresowane osoby poczują się jak nowo narodzone.

Turnusy rehabilitacyjne pozwalają na nawiązanie nowych znajomości, które mogą przerodzić się w przyjaźnie na długie lata. Sprzyjają temu na przykład wieczorki taneczne czy wycieczki autokarowe. Wspólne spacery i imprezy zacieśniają więzi. Poza tym luźna, ciepła atmosfera ułatwia kontakty międzyludzkie nawet najbardziej nieśmiałym osobom.

Turnusy rehabilitacyjne – ceny

Ceny turnusów rehabilitacyjnych różnią się w zależności od miejsca. Wpływa na nie między innymi: lokalizacja ośrodka, jego standard i baza zabiegowa, pora roku, możliwość uzyskania dofinansowania. Najdroższe są wyjazdy w sezonie letnim do atrakcyjnych, nadmorskich miejscowości. Najtańsze z kolei będą turnusy odbywające się późną jesienią i zimą. Na obniżenie ceny może mieć wpływ także wiek – niektóre ośrodki oferują zniżki dla dzieci.

Turnus rehabilitacyjny pomoże wypocząć i podreperować zdrowie. Warto wybierać turnusy rehabilitacyjne z basenem, aby nie nudzić się, kiedy warunki atmosferyczne nie będą sprzyjały zwiedzaniu. Nie powinno się zapominać o pozytywnym nastawieniu, aby zwiększyć korzyści, jakie dają tego typu wyjazdy.

Artykuł sponsorowany

Enedu
Enedu

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *