Szukaj
Szukaj

TOP 5 hoteli zagranicznych z ofertą fizjoterapii

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Wyjazd na wakacje nie zawsze musi oznaczać tylko odpoczynek przy basenie, korzystanie z uroków all inclusive oraz licznych rozrywek. Pobyt w hotelu można bowiem połączyć także z dbaniem o swoje zdrowie – coraz więcej obiektów hotelowych ma swojej ofercie usługi fizjoterapii, prowadzonej przez doświadczonych, wykwalifikowanych specjalistów. Dzięki temu wakacje stają się wytchnieniem dla duszy i… ciała.

TOP 5 hoteli zagranicznych z ofertą fizjoterapii

Właściwie we wszystkich krajach świata rośnie liczba doskonałych hoteli, które przyciągają turystów nie tylko luksusowymi wnętrzami, szeroką ofertą restauracyjną i rozrywkową, ale także usługami z zakresu SPA, wellness, beauty i medicine. Oto miejsca, które warto rozważyć szukając hotelu z bogatą ofertą fizjoterapii.

Wyjazdy do Hotelu Borovica, Słowacja

Hotel reklamuje się jako „oaza spokoju ukryta pośród tatrzańskich lasów”. I trzeba przyznać, że już samo położenie obiektu – na wysokości 1346 m n.p.m. w Tatrach Wysokich, wśród przepięknego otoczenia przyrody – to czynnik wpływający na komfort odpoczynku. Hotel zaliczany jest do kategorii czterogwiazdkowej, znajduje się w nim 50 pokoi, restauracja z panoramicznym widokiem na góry oraz prężnie działające centrum wellness z basenem.

W centrum profesjonalny zespół fizjoterapeutów wykonuje masaże relaksacyjne, odprężające i lecznicze, przeznaczone dla osób borykających się m.in. z dolegliwościami ze strony kręgosłupa oraz bólami mięśni. Trenerzy personalni przygotowują indywidualne plany ćwiczeń – zarówno treningu fitness, jak i zajęć mających na celu np. wzmocnienie określonych partii mięśni. W strefie basenowej dostępne są m.in. wanny do zabiegów hydroterapii, skorzystać można także ze strefy saun – na gości czeka m.in. tradycyjna sauna fińska, sauna ziołowa, turecka i na podczerwień.

Wczasy w Almyros Beach Resort & Spa, Grecja

Wśród hoteli w Grecji ciekawą ofertą fizjoterapeutyczną pochwalić się może położony na wyspie Korfu hotel Almyros Beach Resort & Spa. Zlokalizowany jest w miejscowości Almiros, bezpośrednio obok piaszczystej plaży, oferuje 160 pokoi. Wyróżnia się bogatą infrastrukturą sportową: znajdują się tam dwa oświetlone korty tenisowe, boisko do piłki nożnej i siatkówki plażowej. Na plaży działają wypożyczalnie sprzętu do sportów wodnych.

W hotelu funkcjonuje również Health Club – korzystanie z niego jest dodatkowo płatne, nawet dla gości z wykupioną opcją all inclusive. Profesjonalna kadra fizjoterapeutów wykonuje tam masaże relaksacyjne i lecznicze, zabiegi aromaterapii, hydroterapii (m.in. w wannach z jacuzzi), dostępne są także sauny. Na swojej stronie internetowej hotel chwali się, że podczas zabiegów wykorzystywane są jedynie luksusowe preparaty najlepszych greckich marek, a goście mają możliwość skorzystania z pakietów zabiegów dostosowanych do swoich potrzeb.

Patronite
Patronite

Wakacje w Hotelu Il Moresco GH Terme, Włochy

To pięciogwiazdkowy hotel położony w regionie Ischia, blisko plaży, z zapierającym dech w piersiach widokiem na Zatokę Neapolitańską. Wyróżnia się przede wszystkim centrum SPA z basenami termalnymi, którego wnętrze stylizowane jest na jaskinię i w którym rośnie bujna egzotyczna roślinność.

W centrum SPA skorzystać można przede wszystkim z zabiegów wykorzystujących dobroczynne działanie występujących na tym obszarze wód termalnych oraz złóż borowiny, czyli leczniczego torfu. W ofercie znajdują się m.in. termalne kąpiele błotne, termalne kąpiele z ozonem, prysznice termalne oraz inhalacje wodami termalnymi. Oprócz tego, w hotelu wykonywane są zabiegi fizjoterapii: masaże tkanki łącznej, masaże z akupunkturą, masaże lecznicze, drenaże limfatyczne, zabiegi terapii kranio-sakralnej, kinezyterapii, gimnastyki oddechowej i inne. Na życzenie gościa istnieje możliwość konsultacji z lekarzem.

Wycieczka do hotelu Sol Don Pedro, Hiszpania

Hotel położony na Costa Del Sol, w miejscowości Torremolinos, 15 kilometrów od Malagi. Zakwalifikowany do kategorii czterogwiazdkowej, utrzymany w charakterystycznym stylu andaluzyjskim. Razem z hotelami Sol Don Marco i Sol Don Pablo tworzy kompleks, w którym goście mogą korzystać z bardzo rozbudowanej oferty wypoczynkowej, rekreacyjnej oraz SPA/wellness.

Jakie konkretnie zabiegi znajdują się w ofercie hotelu? Przede wszystkim hydroterapii – zarówno kąpiele wodne (w wodzie zimnej, letniej, ciepłej i o wzrastającej temperaturze), kąpiele wirowe, kąpiele w algach, natryski i prysznice Vichy. Oprócz tego, skorzystać można z różnego rodzaju terapii manualnej, masaży oraz sauny: fińskiej i tureckiej.

Wyjazd do Kirman Sidemarin Beach & Spa, Turcja

Dużą liczbę hoteli z ofertą SPA, wellness oraz medicine znaleźć można również w Turcji. Spośród wielu tego typu obiektów polecić można m.in. hotel Kirman Sidemarin Beach & Spa zlokalizowany niedaleko znanego tureckiego kurortu Side, tuż obok plaży. Z jednej strony, hotel cechuje się luksusowymi, wytwornymi wnętrzami, z drugiej – znajduje się tam doskonale rozwinięta infrastruktura sportowa, pozwalająca na aktywne spędzenie czasu przez dorosłych i dzieci.

W hotelu Kirman Sidemarin Beach & Spa bardzo prężnie działa również strefa wellness. Można tam skorzystać m.in. z różnego rodzaju masaży: zarówno relaksacyjnych i odprężających, jak i leczniczych masaży mięśni i stawów. Profesjonalni fizjoterapeuci wykonują także zabiegi terapii manualnej oraz drenaż limfatyczny, a do dyspozycji hotelowych gości pozostają sauny.

Artykuł sponsorowany

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *