Medfile

Tłusty czwartek, to już dzisiaj!

W ten dzień na pewno każdy z nas skusi się przynajmniej na jednego pączka.
Tłusty czwartek w starożytności był to dzień, w którym świętowano odejście zimy i przyjście wiosny. Dzień opierał się na zjedzeniu tłustych potraw (mięsa), piciu wina, a zagryzkę stanowiły pączki przygotowywane z ciasta chlebowego i nadziewane słoniną.
W ten szczególny dzień wszędzie możemy kupić te słodkości. Musimy wiedzieć, że zjadanie takich smakołyków ma ciemne strony, wiadomo jakie, przede wszystkim dla kobiet.
Paczek to bomba kaloryczna, puste kalorie, duże ilości cukru, tłuszczy nasyconych oraz tzw. kwasów trans i polepszaczy smaku.

Jeżeli już kupujemy pączki w sklepach, cukierniach zwróćmy uwagę na wgłębienie oraz jasną obwódkę. Właśnie takie pączki są smażone na świeżym oleju.

Niestety musimy być tego świadomi, że zjedzenie jednego pączka to około 300-400 kcal w zależności od lukru, polewy czy cukru pudru i co za tym idzie, spalenie takich kalorii to np. spora ilość czasu spędzona na bieżni czy w basenie.

Tłysty czwartek

Sklep Spirulina

Ale jak wiadomo zakazany owoc smakuje najlepiej. Decyzja należy tylko do nas czy wolimy chwilkę przyjemności czy wiele godzin na siłowni.

Według przesądu, jeżeli osoba nie zje w tłusty czwartek chociaż jednego pączka, to w życiu nie będzie jej się wiodło. A Wy jak sądzicie?

Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław