Fotodepilacja Wrocław

Coraz częściej słyszymy o super pożywieniu. Istnieje wiele rodzajów naturalnego pożywienia, które zawiera szereg składników mineralnych (mikro oraz makroelementów), witamin, enzymów i innych cennych substancji. Jest jednak jedno pożywienie, które wyróżnia się spośród całej reszty i powinno się je przyjmować każdego dnia aby zapewnić sobie zdrowie. Jest nim spirulina.

Co to jest spirulina?Spirulina - korzyści zdrowotne z codziennego przyjmowania

Spirulina to alga, czyli glon morski lub też słodkowodny. Mówiąc dokładniej to sinica, która jest organizmem autotroficznym. Jej skład to głównie białka enzymatyczne oraz budulcowe.

Swoją skuteczność spirulina zawdzięcza składowi chemicznemu. Tabletki spiruliny to zwyczajnie wysuszone i sprasowane glony, więc właściwie zawierają one to samo co żywe organizmy (wyłączając wodę). Nie istnieją jednak bardziej złożone i zachowane w takiej (naturalnej) formie komórki, w których znajdują się cenne witaminy, minerały, w tym pierwiastki śladowe, a także związki chemiczne. To właśnie one mogą wpłynąć na zmianę przebiegu procesów zachodzących w organizmie człowieka.

Jak działa spirulina?

Spirulina wpływa na zachowanie równowagi elektrolitowej komórek. Działa na zasadzie dostarczania sodu i potasu, które mają kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania każdej, pojedynczej komórki w ludzkim ciele. Ma ona również zdolność do oczyszczania organizmu co powoduje, że komórki “otoczone” są czystym środowiskiem. Spirulina usuwa tym samym zbędne, a czasem nawet niebezpieczne substancje mogące wpłynąć na zaburzenie naturalnego procesu zachodzącego w okolicach błony komórkowej.

Sklep Spirulina

Spirulina dostarcza do organizmu zróżnicowane składniki takie jak sód, potas, magnez, wapń, bor jak również metale szlachetne, które są niezbędne w prawidłowym funkcjonowaniu poszczególnych układów. Dostarcza więc ona wszystkie substancje, które sprawiają, że komórki, układy, całe ciało może funkcjonować prawidłowo i uzupełnić zapotrzebowanie podczas wykonywanej pracy. To właśnie wywyższa spirulinę ponad inne, dostępne na rynku naturalne produkty.

Spirulina, posiadając zdolność do oczyszczania organizmu, powoli i systematycznie wpływa na poprawę kondycji organizmu. Jednak, aby odczuć tą zmianę potrzeba czasu. Niektóre osoby odczuwają ją już po kilku tygodniach, a inne po kilku miesiącach. Nie ma stałej reguły mówiącej jak długo trzeba czekać na efekty. Każdy organizm jest inny. Jeden jest bardziej obciążony, drugi mniej. Inny z kolei będzie bardziej zanieczyszczony. Warto jednak przekonać się jak spirulina przywraca homeostazę (równowagę) organizmu, czyli pożądany stan, w którym wszystko funkcjonuje jak należy, a my czujemy się pełni energii, ponieważ organizm wykorzystuje każdy dostarczony składnik.

Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław