Reklama

Probiotyki w reumatoidalnym zapaleniu stawów

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Do jednych z najmniej przyjemnych i najbardziej bolesnych przypadłości zdecydowanie zaliczyć można reumatoidalne zapalenie stawów. Choroba ta potrafi naprawdę dopiec każdemu, kto na nią cierpi, bowiem ból potrafi być niezwykle dotkliwy.

Probiotyki w reumatoidalnym zapaleniu stawów

Choroba ta atakuje przede wszystkim stawy – jej objawem jest obrzęk, ból, sztywność. Jeśli jej nie leczymy, doprowadzić może do bardzo poważnych niesprawności, a w konsekwencji także do uszkodzenia narządów i przedwczesnej śmierci. Chociaż jej etiologia nie jest do końca znana – bo czynnik odpowiadający za stymulację błony maziowej nie został jeszcze odkryty – to na szczęście istnieje kilka sposobów leczenia.

Probiotyki w reumatoidalnym zapaleniu stawów – wielka pomoc

Rola spożywania probiotyków w kontekście wzmacniania organizmu jest nieoceniona. Terapia dietą może tutaj bardzo wiele zdziałać, gdyż odpowiednio zbilansowane posiłki będą działały przeciwzapalnie, co w konsekwencji może prowadzić nawet do remisji choroby i ustąpienia większości dolegliwości.

Jak to się odbywa? Niewielu ludzi wie o tym, że to właśnie w jelitach i w żołądku zaczyna się większość ich problemów ze stanami zapalnymi. Spożywanie probiotyków pozwala jednak na wyścielenie struktury jelit dobroczynnymi bakteriami, umożliwiającymi walkę z chorobą. Probiotyki wzmagają również działanie leków, które lepiej wchłaniają się w ten sposób do przewodu pokarmowego.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Dobroczynny wpływ probiotyków odczuć można przede wszystkim przy produkcji nowych komórek: błona komórkowa produkująca zapalne lub przeciwzapalne substancje powstaje przy odpowiedniej diecie. Ponadto, bakterie, które znajdują się w naszych jelitach mogą albo wpłynąć na wyciszenie nadmiernej odpowiedzi immunologicznej, albo też wzmocnić komórki układu immunologicznego odpowiedzialne za atak.

Dbaj o swoje jelita

Niestety, w dzisiejszych czasach ludzie spożywają mnóstwo szkodliwych produktów, negatywnie wpływających na ich mikroflorę jelitową. Przykładem może być tutaj alkohol, który zwiększa ryzyko zachorowania na raka jelita grubego. Podobnie niekorzystna jest nikotyna i kofeina w dużych ilościach. Prawdziwą plagą jest też otyłość, zdrowy tryb życia i dbanie o mikroflorę jelit odchodzi na dalszy plan.

Tymczasem to właśnie od złego stanu jelit początek ma wiele złośliwych chorób, dlatego nie można lekceważyć własnego zdrowia także na tym polu. Zbilansowana dieta oparta o probiotyki pozwoli na remisję takich chorób, jak reumatoidalne zapalenie stawów – po prostu nie da się dłużej ignorować faktu, że stan naszych jelit oznacza również stan naszego zdrowia. I jeśli chcemy być w pełni zdrowi, musimy o te jelita dbać, dostosować sobie dietę i przede wszystkim odstawić rzeczy, które nam nie służą.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Najpopularniejsze w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.