Reklama

Nieinwazyjne zabiegi na ciało – sposób na nienaganny wygląd

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Gabinety medycyny estetycznej coraz częściej oferują całkowicie nieinwazyjne zabiegi na ciało, które pozwalają uzyskać nienaganny wygląd sylwetki. Pomimo braku konieczności wykonania inwazyjnych procedur, wymagających długotrwałej rekonwalescencji, możliwe jest wyszczuplenie sylwetki, redukcja cellulitu oraz ujędrnienie skóry. Profesjonalne zabiegi na ciało mają relaksujący charakter i są całkowicie bezbolesne, natomiast swoją skutecznością znacznie przewyższają domowe metody pielęgnacji. O tym, jakie możliwości w zakresie modelowania sylwetki i odmładzania ciała dają nieinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej, porozmawiamy z ekspertem w Klinice medycyny estetycznej Neonia z Krakowa Anną Zienkiewicz.

Nieinwazyjne zabiegi na ciało

Na przestrzeni ostatnich lat medycyna estetyczna bardzo zmieniła swoje oblicze. Kiedyś lekarze medycyny estetycznej proponowali dość inwazyjne, procedury, obecnie zaś – wprost przeciwnie. Najbardziej pożądane zarówno przez specjalistów, jak i klientów klinik medycyny estetycznej są zabiegi o małej inwazyjności lub procedury całkowicie nieinwazyjne. Czy takie zabiegi rzeczywiście działają?

Wielu osobom zabiegi wyszczuplające czy ujędrniające ciało kojarzą się z inwazyjnymi, rozległymi procedurami wymagającymi użycia skalpela. Jednak od takich procedur się odchodzi – wymagają długotrwałej rekonwalescencji, obciążone są znacznym ryzykiem występowania skutków ubocznych, ponadto istnieją liczne przeciwwskazania do ich wykonania. Okazuje się, że inwazyjne zabiegi wyszczuplające czy zabiegi ujędrniające nie są potrzebne – spektakularny efekt estetyczny można bowiem osiągnąć dzięki zupełnie nieinwazyjnym procedurom, nie wymagającym nawet przerwania ciągłości skóry. Dowodem na skuteczność nieinwazyjnych zabiegów są spektakularne efekty zabiegów endermologii, fali uderzeniowej czy zabiegu Accent Prime.

Zabiegiem o bardzo uniwersalnym zastosowaniu jest endermologia, czyli drenaż limfatyczny. Na czym polega ten zabieg?

Jeśli chodzi o nieinwazyjne zabiegi wyszczuplające, endermologia nie ma sobie równych. W Klinice Neonia w Krakowie posiadamy Endermologie Lpg Alliance i jest to jedna z najskuteczniejszych technologii modelowania sylwetki, obejmująca zabiegi wyszczuplające, antycellulitowe i ujędrniające. Wykorzystanie dwóch sterowanych elektronicznie rolek masujących, generujących podciśnienie i zasysających fałd skórny, daje niezwykle skuteczny efekt zabiegu. Niewątpliwą zaletą endermologii jest mnogość zastosowań w rozmaitych lokalizacjach ciała. Ta nieinwazyjna technologia stymuluje procesy krążenia, stymulacji fibroblastów i włókien kolagenowych, lipolizy oraz dotlenienia tkanek. Efektem jej zastosowania jest widoczne ujędrnienie skóry, rozluźnienie mięśni, usprawnienie krążenia krwi i limfy, zapobieganie procesom starzenia skóry, poprawa metabolizmu oraz redukcja obrzęków.

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu endermologii?

Endermologia polecana jest w celu likwidacji cellulitu, ujędrnienia skóry, usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej, likwidacji obrzęków czy obkurczenia skóry na brzuchu po porodzie. To także doskonały zabieg dla sportowców, umożliwiający redukcję napięcia mięśniowego oraz wspomaganie rewitalizacji po treningu. Endermologia sprawdza się doskonale także w ramach terapii łączonej, jako uzupełnienie bardziej inwazyjnych zabiegów wyszczuplających – karboksyterapii czy lipolizy iniekcyjnej.

Jak przebiega zabieg endermologii? I ile zabiegów należy wykonać?

Zabieg endermologii LPG Alliance to całkowicie bezbolesny, relaksujący zabieg. Polega on na wykonywaniu masażu skóry przy pomocy specjalnej głowicy; płynny ruch głowicy zapewniony jest dzięki założeniu specjalnego kombinezonu. Głowica zasysa fałd skórny i masuje go dzięki rolkom poruszającym się w różnych kierunkach ze zmienną prędkością. Zabieg trwa kilka, kilkanaście minut. Zalecane jest wykonanie serii co najmniej kilkunastu zabiegów, z częstotliwością dwóch zabiegów w tygodniu.

Czy zabieg wykorzystujący falę uderzeniową także jest bezbolesny?

Fala akustyczna to całkowicie bezbolesny zabieg, po wykonaniu którego nie jest wymagana rekonwalescencja – można natychmiast powrócić do swojej codziennej aktywności. Zabieg wykorzystuje unikatowe właściwości fali akustycznej, która ma zdolność przekazywania swojej energii tkankom miękkim i przenikania w głąb ciała. Fala akustyczna wywołuje efekt naprzemiennego obkurczania i relaksacji włókien kolagenowych. Efektem zabiegu jest zatem ujędrnienie skóry, wygładzenie cellulitu, usprawnienie procesu odchudzania. Procedura polega na przykładaniu głowicy aparatury do wybranego obszaru skóry. Zabieg trwa około 30 minut, a pełna seria obejmuje kilka zabiegów powtarzanych co tydzień.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

A jakie zastosowanie znajduje zabieg Accent Prime?

Accent Prime to zabieg łączący w sobie dwie niezwykle efektywne technologie – ultradźwięków oraz fali radiowej. Dzięki temu zabieg ma bardzo wszechstronne zastosowanie – umożliwia kompleksową pielęgnację ciała. Zimne ultradźwięki generują zjawisko niszczenia błon komórek tłuszczowych, zaś ciepłe ultradźwięki umożliwiają rozpad komórek tłuszczowych pod wpływem podwyższenia temperatury i zjawiska kawitacji. Dzięki temu możliwe jest efektywne wyszczuplenie ciała w dowolnej lokalizacji – Accent Prime to skuteczny zabieg na brzuch i boczki, ramiona, uda i pośladki, a także tłuszcz nad kolanami. Z kolei technologia fal radiowych generuje kontrolowany efekt termiczny, podgrzewając włókna kolagenowe do temperatury 45 – 60 stopni. Efektem jest przebudowa kolagenu, ujędrnienie skóry, wygładzenie cellulitu oraz usprawnienie krążenia krwi. Wszystko to przekłada się na kompleksowe wymodelowanie sylwetki, jej wyszczuplenie i ujędrnienie.

Jak wygląda zabieg Accent Prime?

Accent Prime to zabieg wykonywany przy użyciu specjalistycznej aparatury. Sama procedura nie jest skomplikowana i sprowadza się do przykładania odpowiedniej głowicy na wybranym obszarze skóry. Zabieg trwa kilkanaście, kilkadziesiąt minut, a pierwsze efekty zauważalne są bezpośrednio po zabiegu. Na pojawienie się ostatecznego efektu należy jednak poczekać. Wykonanie serii kilku zabiegów, powtarzanych co 7 – 14 dni pozwala wypracować wymarzoną sylwetkę. Zarówno w przypadku Accent Prime, jak i endermologii czy fali akustycznej warto pamiętać, że dla zwiększenia efektów dobrze jest przestrzegać prostych zaleceń pozabiegowych. Mowa o przyjmowaniu co najmniej 2,5 litrów wody przez kilka pierwszych dni po zabiegu, a także stosowaniu diety niskotłuszczowej. Warto jest ponadto zrezygnować z gorących kąpieli czy bardzo intensywnego wysiłku fizycznego.

Największe zalety zabiegu Accent Prime to …

Zabieg jest bezbolesny, gdyż skóra właściwa rozgrzewana jest stopniowo, ponadto zastosowany jest specjalny system chłodzący. Całą procedura jest krótka, nawet gdy zabieg wykonywany jest na większych obszarach ciała – skrócenie czasu trwania zabiegu możliwe jest dzięki zastosowaniu specjalnej głowicy o dużej powierzchni. Efekty zabiegu są długotrwałe i można je zauważyć bardzo szybko. Niewątpliwą zaletą zabiegu Accent Prime jest oczywiście możliwość jednoczesnego wyszczuplania i ujędrniania sylwetki, a także możliwość indywidualnego dostosowania parametrów pracy urządzenia, co przekłada się na efektywność i bezpieczeństwo zabiegu. Klienci chwalą sobie zabieg Accent Prime także za brak konieczności rekonwalescencji po zabiegu i fakt, iż zabieg nie pozostawia na skórze podrażnień.

Wspomnijmy jeszcze, jakie są przeciwwskazania do wykonania omówionych zabiegów.

Istnieje kilka sytuacji, w których nie można wykonać zabiegów endermologii, fali uderzeniowej czy Accent Prime. Mowa m. in. o infekcjach i stanach zapalnych skóry, nowotworach, schorzeniach autoimmunologicznych, zaburzeniach krzepliwości krwi. Zabiegów nie wykonuje się ponadto u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Więcej informacji na temat zabiegów wyszczuplających, ujędrniających oraz poprawiających wygląd sylwetki można przeczytać na medycyna estetyczna Kraków – Neonia

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Najpopularniejsze w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *