Fotodepilacja Wrocław

Rehabilitacja pacjentów z chorobą nowotworową oraz terapia obszaru dna miednicy – to tylko niektóre z tematów jakie znalazły się w programie tegorocznego Kongresu Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji w Łodzi. Wydarzenie gromadzące kilkuset lekarzy oraz fizjoterapeutów odbędzie się w dniach 20 – 23 września przy okazji 26 edycji międzynarodowych targów REHABILITACJA.

Medycyna Fizykalna i Rehabilitacja na kongresie w Łodzi

 

Organizatorzy kongresu przygotowali pięć – jednodniowych – sesji tematycznych oraz kilkugodzinne warsztaty i szkolenia. Wśród poruszanych zagadnień znajdą się kwestie dotyczące rehabilitacji kardiologicznej, diagnostyki w zespole słabości, autyzmu oraz inżynierii biomedycznej. Do udziału w kongresie zapraszamy zarówno doświadczonych lekarzy specjalistów jak i młodych adeptów medycyny i fizjoterapii. Każdy uczestnik możne dowolnie modyfikować i ograniczać swój udział. Na przykład tylko do jednej sesji, wybrać konkretny dzień albo warsztaty – mówi Paweł Babij ze spółki Interservis.

Bogaty program kongresu współtworzyli najlepsi w kraju praktycy oraz naukowcy z renomowanych ośrodków, a we wrześniu przyjadą do Łodzi i poprowadzą zajęcia. Wśród nich znajdzie się między innymi konsultant krajowy w dziedzinie rehabilitacji medycznej – prof. Piotr J. Majcher, który odpowiada za blok tematów poświęconych pracy z pacjentami onkologicznymi. Interesująco zapowiada się także sesja przygotowana przy współpracy z Polskim Towarzystwem Uroginekologii. Jej tematy to m.in.: fizjoterapia w walce z endometriozą, trening mięśni dna miednicy oraz nietrzymanie moczu mężczyzn.

Sklep Spirulina

Warsztaty i szkolenia

Oprócz wykładów i spotkań z autorytetami świata nauki, naszym uczestnikom proponujemy także praktyczne warsztaty poświęcone m.in. współpracy fizjoterapeuty z trenerami biegania, terapii kręgosłupa szyjnego oraz suchemu igłowaniu – opowiada Paweł Babij. W sumie w trakcie kongresu odbędzie się 17 szkoleń prowadzonych przez praktyków, na co dzień specjalizujących się w różnego rodzaju technikach i metodach.

Testy i prezentacje sprzętu

Równolegle z kongresem zorganizowana zostanie 26 edycja Targów Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji. W ich trakcie ofertę zaprezentuje ponad 230 wystawców z kraju i zagranicy. Na sosikach zobaczyć będzie można sprzęt służący do rehabilitacji i rozwiązania poprawiające kondycję oraz komfort życia pacjentów. Będzie to także okazja do porozmawiania z osobami, które na co dzień wykorzystują urządzenia w pracy i mogą się podzielić swoimi doświadczeniami.

Więcej informacji na stronach:

www.targirehabilitacja.pl
www.kongres.targirehabilitacja.pl

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław