Szukaj
Szukaj

Lekki stół do masażu – jaki wybrać?

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Szeroki wybór stołów rehabilitacyjnych na rynku sprawia, że poszukując nowego modelu mamy niemały problem z wyborem tego idealnego. Spore wyzwanie stoi również przed fizjoterapeutami dopiero rozpoczynającymi swoją karierę zawodową. Czym kierować się przed wyborem stołu do masażu? Jaki model sprawdzi się w pracy mobilnej?

Lekki stół do masażu - jaki wybrać?
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Jaki rodzaj stołu do masażu wybrać?

Przymierzając się do zakupu nowego stołu do masażu zależy nam, aby był funkcjonalny, stabilny, dobrze wykonany. Jeśli głównie wykonujemy pracę w formie mobilnej zależy nam również aby był lekki, łatwo i szybko się składał i tym samym był bardzo stabilny. Jaki więc rodzaj stołu wybrać? Aluminiowy czy drewniany?

Stół stacjonarny, czy przenośny?

Jednym z pierwszych pytań, jakie powinniśmy sobie zadać przed zakupem stołu jest to, czy zależy nam, aby był przenośny, czy stacjonarny. Stacjonarny stół do masażu doskonale sprawdza się u fizjoterapeutów i rehabilitantów, którzy swoje usługi wykonują w jednym, stałym gabinecie. Tego typu stoły charakteryzują się wytrzymałą konstrukcją zapewniającą stabilność i poczucie bezpieczeństwa.

Lekki, mobilny, z możliwością szybkiego i łatwego składania oraz rozkładania stół przenośny znajdzie swoje zastosowanie głównie u masażystów i fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów. Dzięki temu, że tego typu stoły w prosty i szybki sposób składają się oraz rozkładają będą rewelacyjne do pracy mobilnej, gdzie z łatwością można je zapakować do bagażnika samochodu.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Wybór stołu do masażu – na co zwracać uwagę?

  • Regulacja wysokości – zapewnia nie tylko komfort pacjenta, ale i ergonomię pracy. Ułatwia swobodne wchodzenie oraz schodzenie ze stołu, a podczas wielogodzinnej pracy terapeuty zapewnia prawidłową postawę.
  • Szerokość i długość blatu – również wpływa na poczucie komfortu pacjenta, a tym samym jakość pracy fizjoterapeuty.
  • Stelaż aluminiowy czy drewniany – drewniany stół do masażu będzie pasował do gabinetu o podobnym, klasycznym wystroju. Natomiast aluminiowy stół do masażu jest lżejszy, odporny na wilgoć i idealny szczególnie w pracy mobilnej.

Techniki masażu, a rodzaj stołu

Podczas wyboru stołu rehabilitacyjnego warto wziąć pod uwagę również techniki wykonywanych zabiegów. Niektóre z terapii wymagają dodatkowych funkcji stołu, jak np. ułożenia pacjenta w pozycji Pivota.

Stół rehabilitacyjny, a praca mobilna

O tym, jaki stół do masażu wybrać decyduje wiele czynników, jak np. rodzaj świadczonych usług czy dodatkowe wyposażenie stołu niezbędne w pracy fizjoterapeuty. Natomiast jeśli poszukujesz stołu na dojazdy do pacjenta, to zdecydowanie najlepszym wyborem będzie aluminiowy stół do masażu. Łatwość składania i rozkładania, niewielka waga i specjalny pokrowiec zapobiegający przed zabrudzeniem to elementy wpływające na komfort wizyty u pacjenta.

Jeśli Twoja praca opiera się głównie na pracy w gabinecie postaw na stół stabilny, który zapewni komfort pacjentów, ale i terapeuty.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *