Szukaj
Szukaj

Leczenie nietrzymania moczu – wszystko, co trzeba wiedzieć

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Wysiłkowe nietrzymanie moczu dla wielu kobiet jest bardzo wstydliwym problemem. Tymczasem, jak wskazują statystyki, dotyka on co czwartą Polkę. Co jednak istotne, można podjąć skuteczne leczenie, które pozwoli nam na stałe zapomnieć o krępujących i stresujących sytuacjach. Lecz zanim rozpoczniemy poszukiwania profesjonalnej kliniki, warto sprawdzić, czym charakteryzują się poszczególne zabiegi oraz najlepsi specjaliści je wykonujący…

Leczenie nietrzymania moczu – wszystko, co trzeba wiedzieć

XXI w. bez wątpienia cechuje się coraz większą otwartością oraz chęcią rozwiązywania nawet najbardziej krępujących człowieka problemów. Widzimy to na różnych przykładach, w tym stale rosnącej popularności ginekologii plastycznej i estetycznej. Trudno się temu dziwić, gdyż profesjonalne kliniki potrafią skutecznie wyeliminować wiele niekomfortowych dolegliwości, jak np. nietrzymanie moczu. Nieustannie jednak pojawiają się pytania, jak przebiegają tego typu zabiegi. Nie czekaj i dowiedz się już teraz!

Przyczyny i objawy nietrzymania moczu

Leczenie nietrzymania moczu najczęściej skierowane jest do kobiet powyżej 50. roku życia (aż 35% kobiet w tym wieku cierpi na tę dolegliwość). Co jednak istotne, również u młodych dziewczyn (w 20. roku życia) mogą wystąpić objawy. Naglące nietrzymanie moczu najczęściej powoduje osłabienie mięśni dna miednicy, a także rozciągnięcie cewki moczowej. Zmienia się wtedy kąt nachylenia cewki, co ma bezpośredni wpływ na pojawienie się pierwszych symptomów. Co więcej, leczenie nietrzymania moczu może się okazać niezbędne również po porodzie, gdy wystąpi z nim związane nadwyrężenie mięśni dna miednicy.
Początkowe objawy związane z nietrzymaniem moczu bardzo często są bagatelizowane. Podczas wysiłku jakim są śmiech, kaszel bądź kichanie ronią się pojedyncze krople moczu. Pamiętajmy jednak, iż po czasie mogą się one nasilić, finalnie doprowadzając do całkowitego nietrzymania moczu. Właśnie dlatego ginekologia estetyczna powinna być naszym pierwszy wyborem po pojawieniu się pierwszych objawów.

Patronite
Patronite

Jak leczyć nietrzymanie moczu?

Profesjonalna ginekologia plastyczna oraz estetyczna szeroko zajmuje się problemem nietrzymania moczu. Widzimy to zwłaszcza w dużym miastach, jak Katowice, gdzie zainteresowanie tego typu usługami stale rośnie. Dostępne leczenie, w tym zabiegi, dopasowane są odpowiednio do każdej pacjentki, gwarantując im pełen komfort oraz skuteczność. Warto przy tym pamiętać, że już w momencie pojawienia się pierwszych objawów nietrzymania moczu, możemy rozpocząć działania je łagodzące. Są to między innymi ćwiczenia mięśni kegla (czyli wzmocnienia mięśni dna miednicy) czy też trening pęcherza moczowego. Najwyższą skutecznością cechują się jednak specjalistyczne terapie prowadzone przez lekarzy. Wybierając renomowaną klinikę i poddając się w niej leczeniu nietrzymania moczu, otrzymamy gwarancję, iż jej nietuzinkowe doświadczenie bardzo szybko przyniesie oczekiwane efekty.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu – metody leczenia

Jak zostało wspomniane, istnieją różne metody leczenia nietrzymania moczu. Lekarz dobierze jedną z nich dopiero po dokładnych badaniach oraz konsultacjach z pacjentką. Do najskuteczniejszych i zarazem najpopularniejszych metod należą:

  • HIFU, czyli ultradźwięki. W przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu metoda ta charakteryzuje się najwyższą skutecznością. Dzieje się tak poprzez oddziaływanie fal ultradźwiękowych na najgłębsze warstwy tkanki pochwy, docierając bezpośrednio do tkanki mięśniowej. Nie wywołując żadnych nieporządnych efektów. Problem nietrzymania moczu bardzo często zanika już po jednym zabiegu.
  • Laser frakcyjny CO2. Metoda ta bardzo często wybierana jest jako wsparcie HIFU. Stosują ją specjalistyczne kliniki, zwłaszcza na Śląsku. W stronę lasera CO2 kierują się kobiety posiadające przeciwwskazania do leczenia farmakologicznego bądź chirurgicznego. Skutkiem tego leczenia jest wzmocnienie i usztywnienie ścianki pochwy oraz powrót do normalnego funkcjonowania układu moczowego.
  • Nici APTOS. To innowacyjna metoda, która stosowana jest, gdy powyższe sposoby leczenia okazały się nieskuteczne. Zabieg jest bezbolesny, a polega na wzmocnieniu przedniej ściany pochwy, która podtrzymuje cewkę moczową. Tkanka ta staje się odmłodzona i niezwykle wytrzymała.

Profesjonalna klinika dla każdej kobiety

Żeby jednak końcowe efekty spełniały nasze wszelkie oczekiwania, istotny jest wybór odpowiedniej kliniki. Ginekologia estetyczna i plastyczna jest bardzo specjalistyczną dziedziną medycyny, dlatego też problem z wysiłkowym nietrzymaniem moczu powinniśmy zawierzyć jedynie renomowanym profesjonalistom. Co więcej, nietrzymanie moczu nie jest ich jedyną specjalizacją. Najwyższej jakości kliniki, biorąc pod uwagę Śląsk, jak i same Katowice, oferują między innymi: labioplastykę, introitoplastykę, plastykę napletka łechtaczki czy też usunięcie bądź odtworzenie błony dziewiczej.

Artykuł sponsorowany

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *