Szukaj
Szukaj

Laserowe usuwanie brodawek i kurzajek Łódź

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Laserowe usuwanie brodawek i kurzajek – najskuteczniejszy i najnowocześniejszy sposób niwelowania objawów zakażenia wirusem HPV u dzieci i dorosłych.

Brodawkami nazywa się łagodne zmiany o grudkowym charakterze, które mają nierówną powierzchnię. Swoją strukturą obejmują zarówno skórę, jak i błonę śluzową. Powstanie tego typu zmian związane jest z destrukcyjnym działaniem wirusa HPV, określanego jako brodawczak ludzki. Brodawki mogą ulokować się w różnych miejscach na ludzkim ciele, przy czym najczęściej występują na dłoniach, stopach i powiekach.

Cechą charakterystyczną z pozoru niegroźnych brodawek jest ich ponadprzeciętna zaraźliwość, przy czym domowe sposoby uporania się z nimi są nieskuteczne i nie leczą przyczyn chorobowych zmian, a jedynie mogą nieco zmniejszyć objawy. Obecnie uznaje się, że metodą o największej skuteczności jest laserowe usuwanie brodawek Łódź, podczas którego lekarz manipuluje nowoczesnym laserem frakcyjnym w obrębie wybranej zmiany.

Laserowe usuwanie brodawek i kurzajek Łódź

Jak powstają brodawki?

W efekcie zakażenia wirusem HPV – human papiloma virus – dochodzi do gwałtownego rozrostu komórek skóry oraz błony śluzowej. Obecny stan wiedzy medycznej pozwala na wyszczególnienie aż stu pięćdziesięciu odmian tego wirusa, przy czym ponad pięćdziesiąt jego typów odpowiedzialnych jest za generowanie się nieestetycznych zmian na skórze.
Brodawkami można się zarazić poprzez bezpośredni lub pośredni kontakt z wirusem lub osobą nim zakażoną. Tym samym dróg zakażenia może być kilka. Od zwyczajnego podania dłoni, poprzez kontakty seksualne, a także nawet dzięki użytkowaniu tych samych przedmiotów. Warto mieć na uwadze, że czynniki sprzyjające zwiększonej zaraźliwości to wszelkie uszkodzenia skóry, rany, zadrapania, otarcia, dzięki którym wirus w łatwiejszy sposób przenika do organizmu.

W największym stopniu na zakażenie narażone są dzieci, ponieważ ich układ immunologiczny nie jest jeszcze na tyle wykształcony, aby był w stanie samodzielnie zniszczyć patogeny. Szacuje się, że ponad połowa osób z rozpoznaną kurzajką zaraziła się tym wirusem w miejscach publicznych, takich jak baseny, sale gimnastyczne, autobusy i tramwaje, siłownie, przedszkola, szkoły i uczelnie. Co ciekawe, znane są przypadku samozakażenia, do którego może dojść podczas domowych zabiegach pielęgnacyjnych, szczególnie tych prowadzonych w obrębie stóp i dłoni.

Wypróbuj laserowe usuwanie brodawek

Skuteczne usunięcie brodawki jest możliwe już przy pierwszej ingerencji medycznej z zastosowaniem urządzenia laserowego. Tego typu leczenie można przeprowadzić na dowolnie wybranej części ciała, o ile widoczne są na niej zmiany skórne. Podstawowym działaniem jest tutaj emisja wiązki energii świetlnej w precyzyjnie wybrany obszar.

W celu rozwiania wszelkich wątpliwości, poniżej zaprezentowana jest lista zmian skórnych, które z powodzeniem można skutecznie usunąć po odbyciu wcześniejszej konsultacji medycznej z lekarzem:

Patronite
Patronite
  • Brodawka pospolita,
  • Brodawka wokół paznokcia,
  • Brodawka podeszwowa,
  • Brodawka nitkowa,
  • Brodawka mozaikowa,
  • Brodawka płaska,
  • Brodawki ulokowane w okolicach miejsc intymnych: kłykciny kończyste, brodawka płaska narządów płciowych, brodawka błony śluzowej, brodawka olbrzymia narządów wewnętrznych.

Cechy charakterystyczne zabiegu w Łodzi

Lekarze określają, że zabieg z zastosowaniem lasera emitującego promieniowanie na zmiany wywołane brodawczakiem ludzkim są niemalże bezbolesne, przy czym poziom odczuwanego bólu i dyskomfortu jest ściśle związany z indywidualnym poziomem wrażliwości oraz progu bólowego. W trosce o dobro i komfort Pacjenta w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej takich jak klinika w Łodzi https://dermatochirurgia.com.pl/usuwanie-pieprzykow-znamion-lodz/ wykorzystywane są urządzenia, które oprócz działania wiązką energii posiadają wbudowany specjalny system chłodzenia, dzięki czemu emitowany jest także chłodny powiew, skutecznie minimalizujący nieprzyjemne odczucia zabiegowe. W ten sposób nie ma konieczności podawania bardziej zaawansowanych środków przeciwbólowych, przy czym, jeżeli Pacjent wykazuje szczególną wrażliwość, na jego prośbę można nanieść na skórę krem znieczulający.

W zależności od cech konkretnej zmiany – jej wielkości i rozległości, czas trwania zabiegu w poszczególnych indywidualnych przypadkach może się różnić, jednak lekarze zwykle szacują, iż niezbędne będzie około piętnastu minut. Sama ingerencja laserem jest w pełni bezpieczna. Dzięki nakierowaniu na kurzajkę głowicy lasera dochodzi do jej podgrzania poprzez działanie wysokiej temperatury, która niszczy wirus ludzkiego brodawczaka. Następnie odparowaniu ulega woda z kurzajki, a w konsekwencji znika cała zmiana. W ten sposób zapewniane są trwałe efekty, bez pozostawienia możliwości powrotu danej brodawki.

Po zabiegu laserowego leczenia kurzajek i brodawek nie pozostają żadne ślady. Jest to możliwe dzięki precyzyjnemu działaniu lasera, który umożliwia usunięcie tkanki łącznie ze znajdującym się w niej wirusem. Precyzyjność jest tutaj kluczowa, ponieważ w porównaniu do klasycznych metod chirurgicznych, nie ma konieczności uszkadzania zdrowych fragmentów skóry wokół konkretnej zmiany, a także nie wycina się brodawki skalpelem z zachowaniem właśnie marginesu zdrowej skóry.

Na koniec zabiegu miejsce ingerencji lasera zakrywa się plastrem. Podrażniona skóra zaczyna się regenerować, przy czym specjalistyczne działanie lasera w obrębie jedynie zmiany skórnej nie generuje powstawania późniejszych blizn po zabiegu. Należy jednak szczególnie dbać o skórę po zabiegu, wzmożyć pielęgnację i ochronę, koniecznie stosując się do wszelkich wydanych zaleceń medycznych.

Profesjonalne usuwanie brodawek jest ważne

Warto poddać się laserowemu usuwaniu brodawek i kurzajek w profesjonalnych gabinetach medycznych pod opieką doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów z powodu:

  • Skutecznego zapobiegania powstawania skutków ubocznych zakażenia – większość brodawek, około 66% przypadków ustępuje samoistnie w przeciągu kilku najbliższych lat, jednak w dalszym ciągu istnieje zagrożenie ze strony blisko 20% zmian skórnych, które wymagają bardziej zaawansowanych działań. Należy także pamiętać, że każdy dzień zwłoki naraża inne, zdrowe osoby na bezpośredni kontakt z wirusem HPV i szerzenie zakażeń.
  • Minimalizowania ich rozprzestrzeniania się – jak wyżej, aby skutecznie ograniczyć namnażanie się wirusa i przenoszenia ich na inne, zdrowe osoby należy jak najszybciej rozpocząć proces leczenia pod opieką specjalistów. Jest to o tyle ważne, że część brodawek i kurzajek przybiera postać chroniczną, która wymaga wzmożonego i długotrwałego leczenia wirusa.
  • Zdolności brodawek i kurzajek do przekształcania się w postać nowotworową – mimo, iż w większości przypadków tego typu zmiany skórne nie stwarzają zagrożenia onkologicznego, to jednak znane są losy osób, u których potencjalnie niegroźna zmiana przybrała postać złośliwą. Warto tutaj wyszczególnić przypadki brodawek lokujących się w okolicy moczowo-płciowej u osób z obniżoną odpornością. Te najczęściej i w największym stopniu złośliwieją.

Efekty zabiegu

Technologia laserowa posiada szerokie zastosowanie w medycynie, szczególnie w dermatologii estetycznej. Przeprowadzane zabiegi z jej zastosowaniem charakteryzują się wysokim poziomem bezpieczeństwa, a także podczas nich nie dochodzi do krwawienia Pacjenta. Z powodzeniem dzięki tej metodzie można usunąć oprócz brodawek i kurzajek niechciane włókniaki, kaszaki, przerośnięte gruczoły łojowe, a także tłuszczaki znajdujące się na powierzchni skóry.

Artykuł sponsorowany

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *