Szukaj
Szukaj

Kroplówki witaminowe – fanaberia czy przyszłość suplementacji?

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Kroplówki witaminowe przez długi czas były usługą dostępną jedynie dla najbogatszych. Z biegiem lat ich dostępność znacznie wzrosła, a ceny stały się mocno konkurencyjne. Czy oznacza to jednak, że warto sięgnąć po tę metodę suplementacji? Czy jej popularność wynika jedynie z mody, czy może stoi za tym wysoka skuteczność? Na pytania te staramy się odpowiedzieć w poniższym artykule!

Kroplówki witaminowe - fanaberia czy przyszłość suplementacji?

Kroplówki witaminowe osiągają całkowitą biodostępność

Czy wiesz, że kroplówki dożylne to jedne z najlepiej przebadanych produktów medycznych? Nic w tym bynajmniej dziwnego, są one używane w niemal każdej dziedzinie medycyny od kilku dekad. Od niedawna kroplówki znajdują też zastosowania w suplementacji, stanowiąc dobrą alternatywę dla tradycyjnej suplementacji doustnej. Dlaczego?

Suplementy diety wchłaniają się w zaledwie 30-40%, co jest spowodowane ograniczeniami wynikającymi z budowy i funkcjonowania układu pokarmowego. Wartość ta jest jeszcze niższa, jeśli przyjmująca suplementy osoba cierpi na schorzenia w obrębie żołądka lub jelit. Kroplówki witaminowe podawane są bezpośrednio do naczynia krwionośnego, nic więc dziwnego, że ich biodostępność jest całkowita. Oznacza to, że cała porcja podanych witamin i minerałów dociera do docelowych komórek organizmu. Co więcej, suplementacja dożylna umożliwia uzyskanie wysokich stężeń terapeutycznych, które nie są możliwe do osiągnięcia za pomocą suplementacji doustnej.

Kroplówki witaminowe - fanaberia czy przyszłość suplementacji?

Kroplówki witaminowe i ich wykorzystanie w profilaktyce i terapii

Kroplówki witaminowe stanowią doskonały sposób na szybkie wyrównanie wszelkich niedoborów związków odżywczych. Choć zaleca się, by zapotrzebowanie na witaminy i minerały pokrywać wraz z dietą, nie zawsze jest to takie proste. O suplementacji dożylnej powinny pomyśleć przede wszystkim osoby, które są narażone na rozwój złożonych niedoborów związków odżywczych. Mowa oczywiście o osobach:

Patronite
Patronite
  • utrzymujących źle skomponowaną, restrykcyjną dietę;
  • uprawiających zawodowo sport;
  • wykonujących ciężką fizycznie pracę;
  • sięgających często po używki;
  • chorujących na schorzenia przewodu pokarmowego utrudniające wchłanianie;
  • zmagających się z ciężką chorobą przewlekłą;
  • przechodzących rekonwalescencję po infekcji.

Z kroplówek witaminowych, dzięki możliwości ich dowolnej personalizacji, może skorzystać niemal każdy. Niezbędna jest jednak uprzednia konsultacja medyczna, podczas której specjalista oceni ogólny stan zdrowia i dobierze preparaty dostosowane do potrzeb i oczekiwań pacjenta.

Kroplówki witaminowe w Warszawie? Tylko u KacDoktora!

Chcesz wypróbować suplementacji dożylnej? Pamiętaj, że klinikę witaminową warto wybrać mądrze i świadomie, ponieważ od tego zależy Twoje bezpieczeństwo i zdrowie. Na co warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim na kwalifikacje i doświadczenie personelu! W Warszawie kroplówki witaminowe możesz wykonać w KacDoktorze! W szeregach tej firmy pracują najlepsi lekarze i ratownicy medyczni, którzy posiadają ogromną wiedzę i doświadczenie w temacie suplementacji dożylnej. KacDoktor dba o każdy detal dotyczący wizyty, dlatego możesz być pewny, że będzie ona komfortowa, skuteczna, a przede wszystkim w pełni bezpieczna.

Z kroplówek witaminowych u KacDoktora możesz skorzystać w profesjonalnym gabinecie, ale także w zaciszu własnego domu. Wystarczy, że skontaktujesz się z firmą telefonicznie lub za pośrednictwem formularza internetowego, a specjalista od suplementacji przyjedzie pod wskazany przez Ciebie adres już w 45 minut. Warto także podkreślić, że usługi KacDoktora dostępne są całodobowo, w każdy dzień tygodnia.

Nie czekaj tygodniami na efekty suplementacji! Skorzystaj z kroplówek witaminowych, a poczujesz poprawę zdrowia i samopoczucia już po kilku dniach!

Artykuł sponsorowany

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *