Szukaj
Szukaj

Kroplówki witaminowe czy suplementy doustne – co jest skuteczniejszą formą dbania o zdrowie?

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Troska o własne zdrowie jest obecnie w modzie. Nic zatem dziwnego, że coraz bardziej dbamy o swój styl życia, wliczając w to wysiłek fizyczny czy dietę. Dla wielu osób ważnym elementem troski o zdrowie i samopoczucie jest dodatkowa suplementacja składników odżywczych. Choć niekwestionowany prym w tym temacie wiodą suplementy doustne, od kilku lat można zaobserwować rosnącą popularność kroplówek witaminowych. Co warto wiedzieć o tej metodzie? Jakie są zalety wlewów odżywczych? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule!

Kroplówki witaminowe czy suplementy doustne

Kto powinien zadbać o dodatkową suplementację?

Czy suplementacja składników odżywczych jest rekomendowana każdemu? Zdecydowanie nie! Nie muszą z niej korzystać osoby, które prowadzą zróżnicowaną, a przede wszystkim zbilansowaną dietę. Niestety, w obecnych czasach mało komu udaje się odżywiać w całkowicie zdrowy sposób. Wysokoprzetworzona żywność czy używki w krótkim czasie prowadzą do wykształcenia niedoborów witamin i minerałów, co prowadzi do pogorszenia samopoczucia oraz stanu zdrowia.

Kto więc powinien szczególnie pomyśleć nad dodatkową suplementacją? Przede wszystkim osoby, które:

  • prowadzą intensywny tryb życia;
  • często sięgają po używki, takie jak alkohol czy papierosy;
  • uprawiają zawodowo sport bądź wykonują ciężką fizycznie pracę;
  • chorują na schorzenia układu pokarmowego, takie jak celiakia czy nieswoiste zapalenia jelit;
  • stosują źle zbilansowaną dietę wegetariańską bądź wegańską.

Dlaczego kroplówki witaminowe są lepsze od suplementów doustnych?

Obecnie na rynku można znaleźć setki suplementów doustnych w rozmaitych formach. Z półek sklepów kuszą nas witaminowe żelki, cukierki czy syropy, jednak czy są one w ogóle warte uwagi? Badania naukowe wykazały, że suplementy doustne wchłaniają się jedynie w 30%. Wynika to nie tylko z ograniczeń układu pokarmowego, ale przede wszystkim z niskiej jakości dostępnych preparatów. Nic zatem dziwnego, że pierwsze efekty tego typu suplementacji odczuwalne są po relatywnie długim czasie.

Kroplówki witaminowe czy suplementy doustne

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku kroplówek witaminowych. Są one podawane bezpośrednio do krwiobiegu, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie bardzo wysokiego stężenia substancji odżywczych w ustroju. W ciągu zaledwie kilkudziesięciu minut wysycają one każdą tkankę organizmu, przyczyniając się do szeregu pożądanych efektów zdrowotnych. Jest to szczególnie ważne w przypadku złożonych niedoborów witamin i minerałów, które znacznie obniżają komfort życia chorej osoby.

Szukasz najlepszych kroplówek witaminowych w Warszawie? Masz je na wyciągnięcie ręki!

Zastanawiasz się nad wypróbowaniem kroplówek witaminowych! To doskonały pomysł! Zanim jednak skorzystasz z oferty kliniki witaminowej, upewnij się, że zabiegi wykonują w niej doświadczeni specjaliści z wykształceniem medycznym. Jest to niezwykle ważne, by uniknąć niepożądanych powikłań. Wkłucie dożylne to procedura, która wykonana przez nieodpowiednią osobę, może skutkować uszkodzeniem naczyń krwionośnych bądź niebezpiecznym zakażeniem.

Zniechęca Cię wizja długiej przeprawy przez miasto? Żaden problem! Firma KacDoktor specjalizuje się w wykonywaniu odtrucia alkoholowego i kroplówek witaminowych w Warszawie i okolicznych miejscowościach. Wyróżnia ją fakt, że z jej usług można skorzystać w zaciszu własnego domu. Wystarczy zadzwonić bądź skontaktować się z firmą za pomocą formularza internetowego, a lekarz lub ratownik medyczny dojedzie pod wskazany przez Ciebie adres już w 45 minut. Co więcej, usługa ta dostępna jest całodobowo, w każdy dzień tygodnia.

Chcesz kompleksowo zadbać o swoje zdrowie i szybko poprawić swoje samopoczucie? Skorzystaj z kroplówek witaminowych, a już nigdy nie wrócisz do klasycznej suplementacji!

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *