Konsultacja fizjoterapeutyczna opiera się na zebraniu istotnych informacji na temat naszego zdrowia oraz dokładnym przeanalizowaniu wyników badań. Sama fizjoterapia ma za zadanie przywrócenie zdolności ruchowych pacjenta, a także ich rozwijane.
Wizyta u fizjoterapeuty w Warszawie
Pierwsza wizyta wiąże się głównie z rozpoznaniem problemu pacjenta. Przede wszystkich, musi być przeprowadzony dokładny wywiad na temat problemów zdrowotnych oraz dokładna analiza badań lekarskich. Konsultacja fizjoterapeutyczna pomoże dobrać odpowiedni rodzaj terapii. Po dobraniu odpowiedniej formy leczenia zostanie przedstawiony plan działania, a konkretnie cały proces i jego wszystkie możliwe rezultaty. Konsultacja z fizjoterapeutą w Warszawie obejmuje:
- wywiad ogólny;
- testy funkcjonalne;
- ocenę wyników badań;
- omówienie problemu oraz doboru terapii;
- zalecenia np. wykonywanie ćwiczeń w domu, wykonanie dodatkowych badań.
Dla kogo fizjoterapia?
Fizjoterapia obejmuje tylko fizyczne działania, które mają na celu przywrócenie jak największej sprawności. Nie ma znaczenia płeć pacjenta, wiek czy praca. Z konsultacji może skorzystać każda osoba, która ma problem m.in. z:
- złamaniami;
- urazami kości;
- bólem kręgosłupa;
- osteoporozą;
- zmianami zwyrodnieniowymi;
- napięciem mięśniowym (wzmożonym, osłabionym).
Zaleca się również konsultację, w przypadku osób z chorobami przewlekłymi takimi jak stwardnienie rozsiane, mózgowe porażenie dziecięce czy astma. Osoby starsze, leżące warto również zapisać na takie konsultacje. Pomoc przy pionizacji, nauka chodzenia, odbywają się przy łóżku chorego. W przypadku noworodków, pomoc fizjoterapeuty bywa bardzo pomocna przy problemach z napięciem mięśniowym. Aby skorzystać z porad nie trzeba mieć skierowania, można umówić wizytę prywatną, ale należy się liczyć z kosztami ewentualnej terapii.
Główny cel korzystania z fizjoterapii
Konsultacja fizjoterapeutyczna wdraża odpowiednie formy terapii. Celem takich terapii jest zwalczenie bólu, poprawienie sprawności fizycznej. W tej dziedzinie nie ma możliwości działania rutynowo. Każda terapia jest dobierana indywidualnie, z ogromną starannością. Najważniejszy jest pacjent i jego powrót do zdrowia. Fizjoterapia obejmuje:
- fizjoterapię neurologiczną
- fizjoterapię ortopedyczną
- terapię dolegliwości bólowych
- terapię narządów ruchu
Jak wybrać dobrego fizjoterapeutę?
Po pierwsze najważniejszą cechą jest cierpliwość! Fizjoterapeuta nie może narzekać, musi być życzliwy, uprzejmy. Zwróć uwagę na to jak mówi, ocenia oraz w jaki sposób wypowiada się o twoim problemie, w jaki sposób tłumaczy cały proces terapii. Jak odpowiada na każde zadane pytanie. Oczywiście, bardzo istotną rolę odgrywa wiedza, skończone kursy, opinie innych pacjentów. Warto również zwrócić uwagę na gabinet, jego wyposażenie oraz miejsce, w którym się znajduje. Powszechnie wiadomo że prywatne kliniki zatrudniają specjalistów z najwyższej półki. W takim miejscu będziemy mieli pewność, że trafimy w odpowiednie i doświadczone ręce.
Artykuł sponsorowany