Montowana w nowszych smartwatchach funkcja pulsoksymetru umożliwia kontrolę saturacji, czyli poziomu nasycenia krwi tlenem. Zegarek wyposażony w opisywaną funkcję ostrzeże przed niedotlenieniem organizmu, które może spowodować nieodwracalne zmiany w organizmie, a w skrajnych przypadkach skutkować śmiercią.

Jaki smartwatch z pulsoksymetrem wybrać? Sprawdź natlenienie krwi!

Zastanawiasz się zatem jaki smartwatch wybrać aby mierzył natlenienie krwi? Poznaj najciekawsze propozycje damskich i męskich smartwatchy z pulsoksymetrem:

Smartwatch damski z pulsoksymetrem

Smartwatch Garett Lady Rosa

Smartwatch Garett Lady Rosa

Garett Lady Rosa to typ klasycznego, damskiego smartwatcha z niezawodnym, kwarcowym mechanizmem i wykonaną z kompozytu, antywstrząsową kopertą. Smartwatch Lady Rosa wyposażony został w system współpracujący zarówno z urządzeniami działającymi w oparciu o system iOS, jak i Android. Naturalnie posiada on także szereg użytecznych funkcji. Poza tytułowym pulsoksymetrem model może pochwalić się opcjami takimi, jak m.in. informacja pogodowa, licznik kroków, kalorii spalanych podczas aktywności fizycznej, monitor snu, powiadomienia o przychodzących połączeniach i wiadomościach, a także sterowanie muzyką.

Smartwatch Rubicon RNBE37 PRO

Smartwatch Rubicon RNBE37 PRO

Rubicon RNBE37 PRO to nowoczesny zegarek damski z pulsoksymetrem, który – podobnie jak opisany powyżej model Lady Rosa – również działa w oparciu o mechanizm kwarcowy czyli jeden z najdokładniejszych mechanizmów na rynku. Jego tarczę przykrywa natomiast niezwykle wytrzymałe, elastyczne szkło mineralne, które cechuje wysoka odporność na stłuczenia. Sam zegarek wyposażony został m.in. w alarm hydracyjny przypominający o konieczności uzupełnienia płynów w trakcie treningu, możliwość pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, ciśnieniomierz, licznik kroków i spalonych kalorii oraz oczywiście pulsoksymetr, pozwalający na bezinwazyjną ocenę natlenienia krwi.

Smartwatch Rubicon SMARUB050

Sklep Spirulina

Smartwatch Rubicon SMARUB050

Rubicon SMARUB050 to ostatni w naszym zestawieniu, damski smartwatch z pulsoksymetrem. Podobnie jak jego poprzednik posiada niezawodny, kwarcowy mechanizm oraz odporne na uszkodzenia, mineralne szkiełko. Z racji na fakt, iż producent – marka Rubicon – stawia stawia na holistyczne podejście do zdrowia, toteż model SMARUB050 został wyposażony w monitor snu, sensor stale mierzący tętno, pulsoksymetr, a także wiele rozbudowanych funkcji treningowych pozwalających na śledzenie postępów w pracy nad kondycją fizyczną.

Smartwatch męski z pulsoksymetrem

Smartwatch Garett Sport 12 RT

Smartwatch Garett Sport 12 RT

Męskie smartwatche z pulsoksymetrem dostępne są zarówno w wersji sportowej, jak i klasycznej. Garett Sport 12 RT to – jak wskazuje już sama nazwa – typowy reprezentant stylu sportowego. Zamontowany w nim system operacyjny współpracuje zarówno z urządzeniami działającymi w oparciu o iOS, jak i nieco popularniejszy Android. Wśród dostępnych funkcji znajdziemy m.in. alarm wibracyjny, ciśnieniomierz, informacje pogodowe, krokomierz, licznik kalorii, monitor snu, powiadomienia o połączeniach oraz wiadomościach SMS oraz oczywiście pulsoksymetr i pulsometr.

Smartwatch Garett Master RT

Smartwatch Garett Master RT

Master RT to kolejny, nowoczesny smartwatch męski, który – w odróżnieniu od modelu Sport 12 RT – cechuje się klasycznym, eleganckim, a zarazem ponadczasowym designem. Master RT to zegarek pełniący funkcję swego rodzaju trenera; zmierzy zarówno puls, ciśnienie i natlenienie krwi, jak i przebytą odległość czy spalone kalorie. Co więcej, powiadomi on o zbyt długiej bezczynności tym samym skutecznie motywując do działania i aktywności fizycznej.

Smartwatch Rubicon RNCE55BIBX05AX

Smartwatch RNCE55BIBX05AX to model minimalistyczny, wyposażony w okrągłą kopertę oraz uniwersalny, czarny pasek wykonanym z tworzywa. Poza pulsoksymetrem posiada wbudowany tracker aktywności, monitor snu, kompas oraz wiele użytecznych funkcji treningowych (m.in. spacer, bieg w terenie, na bieżni, kolarstwo, wspinaczka górska, pływanie). Poza tym Rubicon RNCE55BIBX05AX umożliwia obsługę migawki aparatu oraz odtwarzacza muzycznego.

Artykuł sponsorowany

Rehabilitacja Wrocław