Jaki rower treningowy wybrać? Dostępne możliwości

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Trening na rowerze to jedna z najzdrowszych form aktywności fizycznej. Niestety, uprawianie tego sportu jest w ogromnym stopniu uzależnione od tego, jaka aura panuje na zewnątrz. Jazda w deszczu lub w śniegu to żadna przyjemność. Jednak czy brak pogody jest równoznaczny z tym, że należy zrezygnować z codziennej rekreacji? Absolutnie nie! W takim przypadku doskonałym wyborem okazuje się kupno stacjonarnego roweru treningowego.

Jaki rower treningowy wybrać? Dostępne możliwości

Jaki rower treningowy wybrać?

Po pierwsze, kupujący powinien poznać swoje własne preferencje, jeśli chodzi o rowerek treningowy. Istnieje kilka typów tych urządzeń. Różnią się one sposobem wytwarzania przez dane urządzenie oporu podczas wykonywania ćwiczeń.

Rowerki mechaniczne

Ten typ rowerów treningowych opiera się na najprostszej możliwej konstrukcji. Urządzenie działa dzięki zwiększeniu tarcia koła za pomocą pokrętła. Rowery treningowe tego rodzaju mają średnią wagę i są bardzo łatwe w obsłudze.

Warto także wspomnieć, iż ich nieskomplikowany mechanizm pozwala również na dość szybką możliwość zażegnania wszelkich ewentualnych awarii. Wyeliminowanie usterki zazwyczaj nie wymaga posiadania szczególnie obszernej wiedzy.

Rowery magnetyczne

W tym przypadku mamy do czynienia ze znacznie bardziej zaawansowaną konstrukcją. Modele tego typu są zdecydowanie cięższe i na pozór mogą wydawać się trudniejsze w obsłudze. W rzeczywistości jednak rowery treningowe magnetyczne okazują się one jeszcze łatwiejsze do opanowania.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Regulacja oporu w magnetycznych rowerach treningowych odbywa się za pośrednictwem hamulca magnetycznego, który pozwala na ustawienie właściwego dla użytkownika oporu. Należy również zaznaczyć, że w przypadku omawianych modeli opór maksymalny może być znacznie większy, niż w opisywanych powyżej rowerach mechanicznych. Wielu konsumentów jest zgodnych co do tego, że rowery magnetyczne są opcją niosącą za sobą znacznie więcej korzyści.

Rowery treningowe elektromagnetyczne

Ze wszystkich dostępnych rodzajów rowerków treningowych to właśnie modele elektromagnetyczne prezentują najwyższy poziom zaawansowania. Oczywiście są one również jedną z najdroższych, dostępnych opcji.

Rowery elektromagnetyczne są swoistym połączeniem opisanego wcześniej urządzenia magnetycznego z rozwiązaniami elektronicznymi. W tym konkretnym przypadku za sterowanie oporem jest odpowiedzialny specjalny mikroprocesor. Dzięki niemu użytkownik może również na bieżąco monitorować parametry życiowe, czas, jak również przebieg całego treningu.

W naszym bogato wyposażonym sklepie znaleźć można bogaty wybór rowerów treningowych. Zapraszamy!

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *