Jak pozbyć się trądziku na twarzy?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Jak pozbyć się wyprysków na twarzy? Charakterystyka trądziku

Jak pozbyć się trądziku na twarzy?

Trądzik to przewlekła choroba skóry, która nie objawia się jedynie w wieku nastoletnim – często dotyczy także osób dorosłych. Zmiany pojawiają się przede wszystkim na twarzy, choć nierzadko zdarza się również, że można je zauważyć na innych partiach ciała. Jak pozbyć się wyprysków na twarzy, które są doskonale widoczne na czole, policzkach czy brodzie?

Ze skórą trądzikową mamy do czynienia wtedy, kiedy praca gruczołów łojowych zostaje zaburzona. Ujścia mieszków włosowych ulegają rogowaceniu, co z kolei prowadzi do powstawania aktywnych stanów zapalnych. Gruczoły produkują nadmierną ilość sebum, co z kolei tworzy doskonałe warunki do dalszego rozprzestrzeniania się bakterii. Jeśli na dodatek nie przestrzegamy podstawowych zasad higieny, symptomy mogą znacznie się nasilić.

Jak pozbyć się trądziku na twarzy? Pierwszym etapem powinno być ustalenie, co jest powodem zmian skórnych. Wypryski mają niejednokrotnie podłoże genetyczne, spory udział może mieć także prowadzony tryb życia, w tym dieta. Wykluczenie czynników, które przyczyniają się do występowania objawów, jest tutaj kluczowe.

Jak pozbyć się trądziku na twarzy? Skuteczne sposoby

Odpowiedź na pytanie, jak pozbyć się wyprysków na twarzy, nie jest prosta – jednak jeśli zostaną podjęte szeroko zakrojone działania, istnieje duże prawdopodobieństwo, że stany zapalne ulegną wyciszeniu, stan skóry zaś zdecydowanie się poprawi. Na wstępie warto zasięgnąć pomocy dermatologa. Lekarz dokładnie przyjrzy się symptomom i zaproponuje najlepszą formę terapii. Jej częścią może być przyjmowanie leków doustnych oraz stosowanie różnego rodzaju maści i żeli.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zmianie z pewnością powinien ulec nasz jadłospis. Warto zadbać o to, by potrawy powstawały na bazie składników zawierających m.in. witaminę A oraz cynk. Mają one właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

Dodatkowo istotne jest wprowadzenie odpowiedniej pielęgnacji. Powinniśmy dbać o nawilżenie i regularne oczyszczanie cery przy użyciu sprawdzonych kosmetyków. Warto tutaj rozważyć produkty marki Mixa przeznaczone właśnie do skóry trądzikowej.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Najpopularniejsze w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *