Szukaj
Szukaj

Jak pielęgnować skórę u dziecka?

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Delikatna skóra dziecka wymaga specjalnego traktowania. Różni się ona bowiem od skóry dorosłego – jest wrażliwsza i bardziej narażona na podrażnienia. Jak pielęgnować skórę u dziecka?

Jak pielęgnować skórę u dziecka

Skóra dziecka do trzeciego roku życia znacznie różni się od skóry dorosłej osoby. Jest wrażliwa na warunki atmosferyczne, takie jak wiatr, mróz i zbyt wysoka temperatura. Jest bowiem pokryta cienkim płaszczem hydrolipidowym, a gruczoły łojowe nie funkcjonują jeszcze tak, jak u osoby dorosłej. Dlatego właśnie skóra małego dziecka wymaga szczególnej pielęgnacji i starannie dobranych kosmetyków. Prawidłowa pielęgnacja twarzy i ciała wymaga kosmetyków, które zadbają o barierę ochronną i pomogą w dokładnym oczyszczeniu skóry.

Pielęgnacja skóry dziecka – na co zwrócić uwagę?

Wybierając kosmetyki dla dziecka, takie jak płyny do kąpieli, kremy nawilżające czy chroniące przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę, aby były one dostosowane do jego wieku. Kosmetyki dla dzieci mają oznaczenia, które wskazują od jakiego etapu życia mogą być stosowane, dlatego należy się nimi kierować. W żadnym razie nie można stosować kosmetyków przeznaczonych dla dorosłych, ponieważ nie są one odpowiednie dla wrażliwej skóry małego dziecka. Pielęgnacja cery malucha wymaga specjalnych produktów. Skóra dziecka jest też bardzo wrażliwa na środki chemiczne, dlatego warto unikać kosmetyków, które zawierają substancje takie jak parabeny, konserwanty i tym podobne. Wybór odpowiednich kosmetyków sprawi, że codzienna pielęgnacja twarzy i ciała zapewni skórze dawkę składników odżywczych. Należy wybierać kosmetyki dobrej jakości, które charakteryzują się naturalnym składem, przyjaznym dla skóry dziecka. Kosmetyki dla dzieci znajdziesz na stronie: https://www.abenasklep.pl.

Patronite
Patronite

Poza doborem kosmetyków również sam sposób pielęgnacji skóry dziecka jest bardzo istotny. Kąpiel powinna odbywać się w temperaturze około 35 stopni, ponieważ jest to najbardziej naturalna temperatura dla dziecka. Pozwala uniknąć przegrzania i szybkiego wychłodzenia. Do wanienki należy nalać tyle wody, aby dziecko było zanurzone w połowie. Podczas mycia należy unikać intensywnego tarcia skóry, ponieważ można ją w ten sposób podrażnić. Kąpiel nie powinna być dłuższa niż 10 minut i wbrew pozorom nie ma też konieczności codziennej kąpieli, a nawet nie jest to wskazane.

Jakie produkty do codziennej pielęgnacji skóry u dziecka wybrać?

Wybierając produkty do pielęgnacji skóry, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na ich skład, aby był on jak najbardziej naturalny. Bambo Nature to linia produktów, które powstały w trosce o wrażliwą skórę niemowląt i małych dzieci. Kosmetyki pochodzą z Danii i mają certyfikat Nordic Swan Ecolabel, który otrzymują artykuły wytwarzane w procesach dbających o środowisko i zasoby naturalne. Produkty Bambo Nature są przeznaczone dla dzieci już od etapu noworodka i umożliwiają prawidłowy rozwój. Pielęgnują skórę w delikatny sposób, nie dopuszczając do powstawania niedoskonałości. Wśród produktów znajdziesz między innymi pieluszki – zarówno dla noworodków, jak i starszych dzieci. Są tu również balsamy do ciała i pielęgnacji twarzy z dużą zawartością lipidów, dzięki czemu skóra malucha jest miękka i zdrowa. Produkty nie mają substancji zapachowych i składają się wyłącznie ze składników pochodzenia roślinnego.

Również wybierając chusteczki nawilżające warto zwrócić uwagę, aby były delikatne dla skóry i zawierały substancje pielęgnacyjne, które zadbają o wrażliwą skórę malucha. Dzięki temu będzie ona nie tylko czysta, ale też nawilżona. Chusteczki nawilżające to jeden z podstawowych produktów używanych do pielęgnacji niemowląt, szczególnie poza domem. Ważne więc, aby nie zawierały parabenów ani perfum. Warto też zwrócić uwagę na opakowanie z klipsem, które chroni chusteczki przed wysychaniem. Chusteczki przydają się nie tylko podczas zmiany pieluchy, ale też podczas posiłków, czy zawsze wtedy, gdy konieczne jest umycie dziecka.

Artykuł sponsorowany

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *