Szukaj
Szukaj

Jak działa olejek rycynowy na rzęsy?

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Luksusowe rzęsy, sprawiające, że wygląd jest atrakcyjny i wyrazisty, to marzenie każdej kobiety. Jeśli naturalne rzęsy są pozbawione objętości, wyblakłe lub krótkie, na ratunek przychodzą kosmetyki i innowacyjne rozwiązania. Jednak podkręcając i przyciemniając rzęsy, wiele kobiet zapomina o konieczności ich starannej pielęgnacji. Z biegiem czasu takie zaniedbania odbija się na wyglądzie i normalnym wzroście rzęs. Aby przywrócić im zdrowy blask i jedwabistość, specjaliści zalecają stosowanie olejku rycynowego na rzęsy. Aby uzyskać maksymalny prozdrowotny efekt takiego produktu, należy kierować się jego właściwościami i umieć go prawidłowo stosować.

Jak działa olejek rycynowy na rzęsy?

Korzystne cechy olejku rycynowego na rzęsy

Olej rycynowy to olej roślinny otrzymywany w procesie pierwszego tłoczenia na zimno owoców rącznika. Bladożółta lepka masa ma łagodny zapach i specyficzny smak. Olejek zawiera glicerydy kwasu rycynowego, oleinowego, linolowego, palmitynowego, stearynowego i innych.

Działanie olejku rycynowego na rzęsy:

  • Intensywne nawilżanie – kwasy linolowy i stearynowy skutecznie zatrzymują wilgoć i zapewniają niezawodną ochronę przed szkodliwymi wpływami zewnętrznymi (zmiany temperatury, promieniowanie ultrafioletowe itp.).Lepsze wchłanianie składników odżywczych – kwas palmitynowy stymuluje transport składników aktywnych do korzeni włosów.
  • Przyspieszenie metabolizmu komórkowego – kwas oleinowy korzystnie wpływa na procesy regeneracji, pomaga wzmocnić strukturę każdej rzęsy i poprawić jakość metabolizmu na poziomie komórkowym.
  • Stymulacja syntezy kolagenu i elastyny – zawartość witaminy E w olejku rycynowym pozwala szybko odbudować rzęsy i nadać im zdrowy połysk.
  • Głęboka regeneracja – witamina A zapewnia intensywne działanie lecznicze i regenerujące od wewnątrz.
  • Poprawa parametrów estetycznych (długość, elastyczność, objętość, miękkość, piękne podwinięcie) – dzięki wysokiej zawartości kwasu rycynowego wspomagającego aktywację wzrostu włosów, pomaga również zahamować wypadanie rzęs. Kwas rycynowy w kontakcie ze skórą podrażnia zakończenia nerwowe, stymulując tym samym aktywność komórek skóry

Nie wszyscy wiedzą, jak używać olejku rycynowego na rzęsy, a jest to bardzo ważne dla uzyskania pozytywnego efektu. Przy prawidłowym stosowaniu olejek prawie całkowicie wchłania się w cebulkę i trzon każdego włosa, nasycając go użytecznymi substancjami. Dzięki lepkiej konsystencji olejku możliwe jest wygładzenie najmniejszych rzęs, dzięki czemu ich powierzchnia jest jedwabista i gładka. Już po miesiącu regularnych zabiegów zauważalny jest efekt pobudzenia wzrostu włosków i znacznej poprawy stanu skóry powiek (odbudowa, wygładzenie i uelastycznienie).

Odżywki do rzęs dają bardzo fajne efekty już po kilku tygodniach stosowania. Warto sprawdzić ten ranking serum do rzęs na ich porost i pogrubienie. Wszystkie preparaty zostały dokładnie przetestowane i można przeczytać o nich opinie.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zasady prawidłowego stosowania olejku rycynowego na rzęsy

Najłatwiejszym sposobem na nałożenie olejku rycynowego na rzęsy jest użycie go w czystej postaci, postępując zgodnie z poniższymi instrukcjami:

  • Przygotowanie – konieczne jest dokładne oczyszczenie rzęs i skóry powiek z makijażu, zmycie z twarzy resztek zanieczyszczeń i kosmetyków do demakijażu.
  • Nakładanie olejku rycynowego – można użyć pędzla do makijażu, aby nałożyć olejek rycynowy na rzęsy (sprawdzi się również dokładnie umyta, zdezynfekowana i wysuszona stara szczoteczka do tuszu do rzęs). Rzęski należy smarować cienką warstwą, zaczynając od środka włosa i prowadząc do końcówki. Wystarczy nałożyć bardzo mało produktu, ponieważ w tym przypadku nadmiar jest obarczony pojawieniem się tłustego filmu, który zasłania oczy.
  • Usuwanie pozostałości olejku rycynowego – po 1-1,5 godziny od nałożenia należy delikatnie osuszyć rzęsy wacikiem, aby zapobiec efektowi podpuchniętych oczu.
  • Mycie – poranną higienę twarzy i makijaż można wykonać tak jak zwykle. Zabiegi odnowy biologicznej najlepiej wykonywać wieczorem przed snem, ponieważ powstanie otulającego, tłustego filmu uniemożliwia nałożenie tuszu. Efekt stosowania olejku rycynowego jest zauważalny tylko wtedy, gdy rzęsy są regularnie pielęgnowane w trakcie kuracji. Aby wykluczyć możliwość przyzwyczajenia się do składników produktu, należy robić przerwy między zabiegami (średnio wystarczą 2-3 tygodnie).

Maski na rzęsy z olejku rycynowego

Olejek rycynowy stosuje się nie tylko w postaci nierozcieńczonej, ale także w połączeniu z innymi składnikami wzmacniającymi jego działanie. W zależności od pożądanych rezultatów można wypróbować następujące maski:

  • Zwiększenie objętości rzęs – zmieszać 5 g olejku rycynowego z 10 g wazeliny i dodać kroplę balsamu peruwiańskiego (żywica z drzewa woniawca balsamowego).
  • Dla wzmocnienia i odbudowy po przedłużaniu rzęs – wymieszać 15 g olejku rycynowego z olejkami pszennym, migdałowym i lnianym, przed nałożeniem uzyskaną kompozycję należy podgrzać w kąpieli wodnej.
  • Dla efektu przeciwbakteryjnego – dodać 5 g soku z aloesu do 15 g oleju rycynowego.
  • W celu pobudzenia wzrostu rzęs – wymieszać olej łopianowy i olejek rycynowy w proporcjach 1: 2, dodać witaminy A i E (w kapsułkach).
  • Aby zatrzymać wypadanie rzęs – wymieszać po jednej łyżce świeżego soku z aloesu i soku z pietruszki z dwiema łyżeczkami olejku rycynowego.
  • Do zmiękczenia rzęs – zmieszać 5 g olejku rycynowego z identyczną ilością olejku brzoskwiniowego.

Aby uzyskać maksymalny efekt, cienką warstwą na rzęsy nakłada się maseczki z olejem rycynowym i pozostawia na 1 godzinę. Następnie pozostałości kompozycji należy ostrożnie usunąć. Dzięki informacjom o zaletach zabiegów pielęgnacyjnych z olejkiem rycynowym można zapobiec wypadaniu rzęs i przekształcić słabe, przerzedzone rzęsy w długie ze zwiększoną objętością

Przeciwwskazania do stosowania olejku rycynowego na rzęsy

Olejek rycynowy na rzęsy nie jest zalecany do stosowania w przypadku indywidualnej nietolerancji na jego składniki. Aby nie dopuścić do rozwoju alergii, przed zabiegiem należy przeprowadzić specjalny test – nanieść niewielką ilość olejku na skórę w zgięciu łokcia i obserwować reakcję w ciągu dnia. Jeśli olejek nie spowodował żadnych podrażnień, można go bezpiecznie stosować, jako środek regenerujący i leczniczy. Istnieje jednak możliwość, że po nałożeniu olejku wrażliwa skóra powiek nadal będzie reagować podrażnieniem i obrzękiem. Jeśli pojawią się takie objawy, lepiej zrezygnować z użycia produktu.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *