Szukaj
Szukaj

Hantle – podstawowe wyposażenie domowej siłowni

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Aktywność fizyczna to aspekt, o który powinien dbać każdy człowiek. Oczywiście nie oznacza to, że wszyscy muszą chodzić na siłownie, ponieważ w wielu przypadkach wystarczą ćwiczenia w domu. Do ich wykonywania z pewnością przydadzą się hantle, które pozwolą nie tylko urozmaicić trening, ale również zwiększą jego efektywność. Co wziąć pod uwagę przy wyborze hantli do użytku domowego? Jaki ciężar będzie właściwy? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Hantle - podstawowe wyposażenie domowej siłowni

Hantle – regulowane, czy ze stałym obciążeniem?

Decydując się na zakup własnych hantli należy podjąć decyzję, czy ma to być sprzęt ze stałym obciążeniem, czy regulowany. Hantle regulowane składają się bowiem z osobnych talerzy oraz gryfu. Ich zaletą z pewnością jest fakt, że zwiększenie obciążenia nie wymaga zakupu nowych hantli, ponieważ wystarczy dokupić odpowiednie talerze, które umieszcza się na posiadanym już gryfie. Posiadając hantle regulowane oraz odpowiednią ilość talerzy o różnej ciężkości można wykonać kompleksowy trening dla całego ciała. Hantle z regulowanym obciążeniem są również łatwiejsze w przechowywaniu, ponieważ po treningu można rozłożyć je na części pierwsze.

Hantle żeliwne, czy bitumiczne?

Kupując hantle należy również wybrać pomiędzy tymi wykonanymi z żeliwa, a produktami wypełnionymi masą bitumiczną. W przypadku tych pierwszych zaletą z pewnością jest trwałość oraz mniejszy rozmiar talerzy, co ułatwia wykonywanie ćwiczeń przy dużym obciążeniu. Talerze w hantlach bitumicznych wypełnione są natomiast masą piaskową, co sprawia, że są znacznie większe niż ich żeliwne odpowiedniki. Zaletą w tym przypadku z pewnością jest niższa cena oraz bezpieczeństwo użytkowania, ponieważ upuszczenie hantla bitumicznego spowoduje mniejsze uszkodzenia podłogi niż spadający hantel żeliwny. Dlatego też używając hantli żeliwnych w domu warto zaopatrzyć się gumowe nakładki, które zminimalizują ryzyko wyrządzenia większych szkód.

Patronite
Patronite

Na co zwrócić uwagę przy wyborze hantli do użytku domowego?

Wbrew pozorom wybór hantli nie jest prosty, ponieważ oprócz odpowiedniego obciążenia należy wziąć pod uwagę również inne aspekty. Przede wszystkim należy zdecydować, czy będą to hantle regulowane, czy ze stałym obciążeniem. Kolejna rzecz to wybór pomiędzy żeliwem, a hantlami bitumicznymi. Oczywiście to nie wszystko, ponieważ należy wziąć pod uwagę również jakość wykonania, czy długość i kształt gryfu (gładki lub śrubowy). W tym drugim przypadku zmiana obciążenia zajmuje minimalnie więcej czasu, jednak jest to dodatkowe zabezpieczenie przed poluzowaniem się talerzy, a w efekcie zsunięciem i uszkodzeniem podłogi.

Jak dobrać ciężar hantli?

Kupując hantle do domowego użytku należy odpowiednio dobrać obciążenie. Oczywiście nie warto od razu porywać się na zbyt duże ciężary, ponieważ z reguły szybko zniechęca to do treningu. W związku z tym zamiast zakupu dwóch hantli o masie 20, czy 30 kg lepszym rozwiązaniem na początek będzie zakup dwóch hantli z obciążeniem 10 kg. W przypadku hantli regulowanych można pokusić się nawet o zakup 2 x 5 kg oraz dwóch dodatkowych talerzy po 5 kg. Dzięki temu można urozmaicić trening oraz dostosować obciążenie do danej partii ciała. Wraz z postępami w treningach można natomiast dokupować kolejne talerze.

Podsumowując należy stwierdzić, że zakup hantli do domowego użytku powinien być odpowiednio przemyślany. Należy nie tylko właściwie dobrać obciążenie, ale również pamiętać, by kupować produkty wyłącznie w sprawdzonych miejscach, co jest gwarancją odpowiedniej jakości. Bogata oferta hantli w atrakcyjnych cenach jest dostępna na https://www.morele.net/.

Artykuł sponsorowany

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *