Szukaj
Szukaj

Fotel z masażem, a rozluźnienie mięśni po aktywności fizycznej

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Poprawna praca mięśni możliwa jest wyłącznie wtedy, gdy posiadamy pełen zakres ruchu. Powszechnie uważa się, że przed rozpoczęciem ćwiczeń należy wykonać tzw. rozgrzewkę, której celem jest oczywiście rozluźnienie mięśni. Naturalnie wspomniany element treningu jest ważny, niemniej jednak bywa niewystarczający. Właśnie dlatego należy pamiętać o regularnym rozluźnianiu mięśni; nie tylko przed rozpoczęciem ćwiczeń ale również po ich zakończeniu.

Fotel z masażem, a rozluźnienie mięśni po aktywności fizycznej

Kiedy rozluźniać mięśnie?

Jak wspominaliśmy na wstępie, mięśnie należy rozluźniać zarówno przed, jak i po treningu. Warto jednak dodać, że istnieją konkretne objawy, których wystąpienie z reguły sugeruje zbytnie napięcie mięśni. Mowa o symptomach takich, jak m.in.:

  • kłujący/ciągnący ból zlokalizowany w konkretnym miejscu;
  • przeskakiwanie stawu w okolicy danego mięśnia;
  • brak pełnego zakresu ruchu w stawie;
  • odczuwalny spadek siły/wytrzymałości;
  • nieprzemijające zmęczenie idące w parze z trudnościami w poruszaniu się.

W jaki sposób rozluźniać mięśnie?

Istnieje wiele metod umożliwiających skuteczne rozluźnienie mięśni; począwszy od wspomnianych już ćwiczeń, poprzez ciepłe kąpiele, specjalne maty do akupresury, a skończywszy na korzystaniu z foteli masujących. I o ile każdy z wymienionych sposobów jest w stanie przynieść – lepszy bądź nieco gorszy – efekt, o tyle korzystanie z fotela masującego nie tylko bardzo skutecznie rozluźnia napięte mięśnie ale jest również… wyjątkowo przyjemne!

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zalety fotela masującego

Fotele masujące niezwykle efektywnie rozluźniają spięte mięśnie, zapewniając ciału (i duszy!) wspaniały relaks i odprężenie. Ale to nie wszystko. Systematyczne korzystanie z fotela masującego likwiduje napięcia i bóle mięśniowe, łagodzi sztywność stawów i mięśni, a nawet skraca czas regeneracji po urazach sportowych. Poza tym poprawia nastrój, krążenie krwi, pomaga w przywróceniu kręgosłupa do naturalnej pozycji tym samym odciążając nerwy, obniża poziom kortyzolu we krwi, usuwa nagromadzone w organizmie toksyny, stymuluje układ odpornościowy, jak również produkcję endorfin określanych mianem hormonu szczęścia.

Warto dodać, że nowoczesne, zaawansowane technologicznie modele są w stanie zastąpić zabieg u profesjonalnego masażysty, a nierzadko oferują one masaże, jakich nie znajdziemy w ofercie wielu salonów np. masaż w pozycji Zero Gravity lub masaż pośladków.

Naturalnie na polskim rynku dostępnych jest wiele foteli masujący różnego typu. Różnią się one zarówno materiałami użytymi do ich wykonaniem, designem, jak i ilością dostępnych funkcji. Jeśli zastanawiasz się, jaki fotel w największym stopniu sprosta twoim oczekiwaniom, to zapraszamy do lektury artykułu: https://restlords.com/pl/fotel-masujacy-jaki-wybrac/.

Artykuł sponsorowany

Patronite
Patronite

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *