Esperal Kraków – co to jest wszywka i jak działa

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Disulfiram WZF to popularny lek stosowany w przypadku osób wymagających leczenia alkoholizmu. Lek znany jest również pod nazwą esperal wszywka. Specjaliści klasyfikują go jako terapię awersyjną. Bezpiecznie, ale skutecznie wymusza na alkoholikach, pozostanie w abstynencji. Co dzieje się z życiem uzależnionej osoby po zaszyciu esperalu w Krakowie? W artykule dowiesz się o działaniu leku, skuteczności i przebiegu implantacji.

Esperal Kraków - co to jest wszywka i jak działa

Esperal Kraków – jak przeciwstawić się uzależnieniu

Walka z chorobą alkoholową nie należy do prostych. Trwa całe życie, ponieważ głód alkoholowy może powrócić w każdej chwili bez zapowiedzi. Na początku najtrudniejsza jest trzeźwość. Podczas terapii można dowiedzieć się o powodach alkoholizmu i metodach, które wyeliminują potrzebę picia. W początkowej fazie, gdy trudno przestać wykorzystuje się esperal. W Krakowie implantacją wszywki alkoholowej zajmują się chirurdzy w centrum medycznego Nasz Gabinet. Klinika oferuje zaszycie, odtrucie alkoholowe oraz terapię indywidualną i rodzinną. W jakim celu wykonuje się zabieg  przy użyciu wszywki esperal? Żeby pacjent nie mógł bezkarnie pić. Możliwe działanie wszywki alkoholowej i rodzaj reakcji organizmu wywołują u osób uzależnionych lęk przed kieliszkiem. Najczęstsze konsekwencje to objawy podobne do kaca takie jak zawroty głowy, bóle brzucha, drgawki, podwyższona temperatura, ciśnienie i szybsza akcja serca. Jednocześnie dochodzi do uszkodzenia organów wewnętrznych, co z czasem może skutkować śmiercią. Esperal nie wpływa na życie ani zdrowie pacjenta, jeśli nałogowiec słucha zaleceń lekarza.

Wszywka alkoholowa Kraków – wszycie esperalu w Naszym Gabinecie

Alkoholicy często pytają: jak długo trwa wchłanianie się esperalu? Wszywki alkoholowe starczają na okres 8, a nawet 12 miesięcy. U każdego pacjenta przed zabiegiem badana jest trzeźwość – doba bez alkoholu to konieczne minimum! Leczenie esperalem w Krakowie jest dyskretne i anonimowe. Disulfiram zawsze implantuje się w mało widocznej części ciała (nad pośladkiem/pod łopatką).

Podstawowe elementy wszycia esperalu w Krakowie:

  • przed wszyciem esperalu obowiązkowy jest wywiad medyczny z lekarzem;
  • specjalista przeprowadza podstawowe badania i test trzeźwości;
  • implantacja esperalu jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym;
  • lek wszywany w odpowiedniej dawce;
  • tabletki implantuje się pod skórę na głębokość kilku centymetrów;
  • wszywka alkoholowa rozpuszcza się przez czas paru miesięcy;
  • wszycie esperalu zajmuje 30 minut;
  • zabieg wszycia nie powoduje kłopotów z jazdą samochodem i nie wyklucza z pracy zawodowej;
  • leczenie esperalem jest dyskretne i anonimowe.

W trakcie leczenia esperalem niewskazane jest picie alkoholu ze względu na możliwe oddziaływanie leku na organizm. Disulfiram działa wyłącznie w połączeniu z alkoholem. Nie dotyczy to innych lekarstw.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Esperal Kraków - co to jest wszywka i jak działa

Esperal Kraków – wszywka alkoholowa cena

Ile kosztuje wszycie esperalu, to jedna z tych informacji, która interesuje pacjentów i ich bliskich. Alkohol potrzebny do zaspokojenia potrzeb alkoholika jest o wiele droższy niż zaszycie. Różnie bywa z kwotą za implantację leku esperal. Cena w Krakowie zaczyna się od 650 zł. O koszcie zabiegu decyduje komfort jego wykonania, liczba tabletek oraz rodzaj nici chirurgicznych. Wariant zaszycia alkoholowego nie zmienia działania wszywek alkoholowych. Centrum medyczne Nasz Gabinet pomaga codziennie alkoholikom z całej Polski. Pacjenci decydują o terminie zabiegu  i leczeniu w porozumieniu z lekarzem. Tabletki esperalu są przeznaczone dla pełnoletnich pacjentów.

Gdzie można wykonać zabieg wszycia esperalu w Krakowie

Esperal na NFZ nie jest dostępny w Polsce. Placówki medyczne oferujące usługi z zakresu terapii uzależnień mają dostęp do oryginalnego esperalu. Zabiegi w Naszym Gabinecie odbywają się codziennie. Kliniki mają dostęp do nowoczesnego sprzętu medycznego. Esperal jest wszywany w komfortowych gabinetach przystosowanych do wykonywania mało inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Z pomocą Naszego Gabinetu każdy pacjent może rozpocząć swoje trzeźwe życie.

Artykuł przygotowany przy współpracy z dr Piotrem Floriańskim.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Najpopularniejsze w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *