Reklama

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna – darmowe narzędzia

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Wykreowanie nowych i skutecznych szans na wzrost atrakcyjności gabinetu fizjoterapeutycznego w dobie dynamicznie zmieniającego się rynku jest marzeniem każdego z przedsiębiorców. Wyprzedzenie konkurentów nie jest jednak możliwe, gdy stosujemy taką samą strategię. Jak zyskać więcej wychodząc poza ramy dostępnych rozwiązań i uzyskać efekt 2 w 1 – większą liczbę pacjentów na wizytach i zmniejszenie ilości czasu potrzebnego na zadania administracyjno-biurowe? I to wszystko bez nadwyrężenia budżetu przeznaczonego na działania operacyjne oraz marketingowo-promocyjne? Medfile.pl oraz gabinet-fizjoterapeuty.pl to narzędzia, które idealnie wpisują się w strategię wzrostową gabinetu fizjoterapeuty.

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna

Elektroniczne kartoteki pacjentów to „must have” każdego gabinetu fizjoterapeutycznego. Medfile.pl przychodzi ze sprawdzonym rozwiązaniem. Rok 2019 to rok Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM), chociaż dokumentacja prowadzona w sposób elektroniczny możliwa jest już od kilku lat. Przeniesienie całego procesu diagnostyczno-terapeutycznego do świata wirtualnego niesie za sobą szereg korzyści, a najważniejsze z nich to:

 • zwiększenie ilości przeznaczonego czasu na konsultację terapeutyczną – 15 minut dla pacjenta, 5 minut dla dokumentów;
 • zwiększenie dotarcia do pacjentów i polepszenie komunikacji, dzięki zaimplementowanym rozwiązaniom w systemie do EDM Medfile.

Co dokładnie mamy na myśli?

Otóż Medfile powstał w odpowiedzi na potrzeby środowiska medycznego i fizjoterapeutycznego. Jest to aplikacja przeznaczona do zarządzania gabinetem, pozwalająca na kompleksowe prowadzenie elektronicznej dokumentacji pacjentów oraz usprawniająca procesy organizacyjne. Dzięki temu optymalizuje czas pracy i zmniejsza koszty operacyjne placówki. Zaimplementowane rozwiązania obejmują między innymi:

 • rozbudowany grafik wizyt i system przypomnień o terminach konsultacji;
 • samodzielną rejestrację pacjentów na wizyty poprzez dostępny formularz online na bezpłatnej stronie www oferowanej przez Medfile lub implementacja formularza online na własnej stronie internetowej.

Tak, mamy minimum 13 powodów, aby wybrać Medfile, jako narzędzie do EDM zwiększające liczbę i szybkość realizowanych konsultacji. Zobacz, co zyskujesz dzięki jednemu systemowi:

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina
 1. Medfile Free – darmowa wersja programu dla małych praktyk (do 75 wizyt w miesiącu).
 2. Rozbudowany grafik wizyt – pełna kontrola nad liczbą przyjmowanych pacjentów
  Grafik wizyt w podziale na specjalistów i gabinety z uwzględnieniem dnia, tygodnia i miesiąca. W widoku dziennym dostępny jest plan każdego pracownika. Dodatkowo dostępny jest mały kalendarz, który zwiększa przejrzystość i usprawnia nawigację w kalendarzu. Dodawanie pacjenta na wizytę odbywa się poprzez:
  – pokazanie dostępnych godzin pracy;
  – kopiowanie wizyt;
  – zaznaczania opcji „wizyta powtarzalna”;
  – wskazywanie najbliższego wolnego terminu.
  Moduł wizyt grupowych dostępnych w Medfile pozwala na określenie limitu uczestników i przeprowadzenie zbiorowej konsultacji fizjoterapeutycznej.
 3. Kompleksowa kartoteka pacjenta – pełna dokumentacja historii choroby pacjenta. Karta wizyty fizjoterapeutycznej skonsultowana ze specjalistami. Szablony dokumentów (skierowania, zaświadczenia), własne formularze i treść zgody RODO. Recepty, rachunki, załączniki. Spersonalizowany wydruk.
 4. Narzędzie diagnostyczne – dedykowane specjalistyczne narzędzie diagnostyczne w postaci wizualizacji dolegliwości. Funkcja dostosowana do smartphone’ów i tabletów. Skalowanie tła i rysunku jest precyzyjne oraz responsywne.
 5. Darmowa strona www gabinetu – strona internetowa to idealna wizytówka dla prowadzonej działalności fizjoterapeutycznej. Oferujemy darmową stronę www pod domeną nazwa.medfile.pl na naszym szablonie.
 6. Rezerwacja online wizyt przez pacjentów – samodzielny zapis pacjenta na wizytę poprzez kalendarz online na stronie internetowej gabinetu (własnej lub na szablonie Medfile). Godziny dostępnych wizyt generują się dynamicznie. Wizyty potwierdzane są za pomocą SMS.
 7. Kody ICF, bazy leków ICD-10/ICD-9.
 8. Obsługa płatności – generowanie rachunków i faktur. Pełne szczegóły usług i wizyt w podglądzie i wydruku dla faktur zbiorczych generowanych w operacjach grupowych (raporty, karta pacjenta).
 9. Powiadomienia SMS i e-mail – zwiększenie ilości realizowanych wizyt poprzez prosty system przypomnień SMS. 10 SMS w okresie testowym 14 dni lub 100 SMS gratis na start dla każdego użytkownika. Możliwość ustawiania własnych powiadomień, wgląd w historię wysłanych wiadomości.
 10. Aplikacja mobilna (iOS, Android) – kompleksowe zarządzanie kalendarzem wizyt i kartoteką pacjentów, przekierowanie do mobilnej karty pacjenta. Pełna kontrola nad grafikiem pracy.
 11. Bezpieczeństwo i stały dostęp do danych:
  – automatyczne zabezpieczenie sesji;
  – backup kartoteki pacjenta co 30 minut;
  – przechowywanie danych na szyfrowanych dyskach;
  – stały dostęp do pomocy technicznej;
  – zgodność systemu z RODO.
 12. Indywidualne uprawnienia dla Użytkowników – konto rejestracji, konto specjalisty. Ograniczenie logowania do wybranego adresu IP, zarządzanie rolami użytkowników.
 13. Dedykowany Opiekun Klienta – zaimplementowane rozwiązania w systemie Medfile należą do kategorii innowacji znaczących. Usprawniają one nie tylko komunikację i przepływ informacji na płaszczyźnie rejestracja – fizjoterapeuta – pacjent, jednakże również znacząco wpływają na wizerunek placówki, gdyż renoma gabinetu uzależniona jest od zastosowanych rozwiązań umożliwiających doskonalenie procesów biznesowych.

Promocja gabinetu za 0 zł? Mamy na to idealny sposób.

gabinet-fizjoterapeuty.pl to baza dedykowana specjalistom w zakresie fizjoterapii, rehabilitacji, masażu i dziedzin pokrewnych. Obecność w bazie – strona internetowa gabinetu/placówki jest całkowicie bezpłatna. Można stworzyć ją w intuicyjny sposób korzystając z dostępnego szablonu,  a udostępniony grafik do rejestracji online (integracja z EDM Medfile) przez pacjentów sprawia, że to sami zainteresowani go uzupełniają, dzięki czemu specjalista może skupić się na pracy.

Serwis gabinet-fizjoterapeuty.pl jest doskonałym narzędziem pozwalającym na zwiększenie widoczności gabinetu wśród pacjentów i tym samym potencjalnych Klientów. Im więcej informacji o naszej placówce fizjoterapeutycznej, tym większe szanse na zbudowanie odpowiednio dużego zasięgu. Nasz serwis to dodatkowa promocja, która nic nie kosztuje. Należy pamiętać, że 12 milionów Polaków informacji na temat swojego zdrowia i opieki zdrowotnej szuka w sieci. Warto zatem, aby trafili na właściwych specjalistów, a dzięki obecności w różnych serwisach można dać się znaleźć w łatwy sposób.

Medfile.pl oraz gabinet-fizjoterapeuty.pl idealnie się uzupełniają. Stanowią połączenie, które daje marketingową przewagę na rynku. Warto wybierać sprawdzone rozwiązania, które optymalizują działania dając szansę na zwiększenie liczby realizowanych konsultacji przy obniżeniu kosztów związanych z działaniami promocyjnymi. W celu uzyskania większej ilości informacji zapraszamy do odwiedzenia naszych stron internetowych: Medfile.pl oraz gabinet-fizjoterapeuty.pl.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Najpopularniejsze w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

14 odpowiedzi

 1. Dokumentacja medyczna w Medfile – przetestowałem kilka rozwiązań, Medfile zarówno pod kątem obsługi jak i funkcji jest obecnie na polskim rynku najciekawszym rozwiązaniem.

 2. 15, a nawet 20 min dla pacjenta przy zmniejszeniu ilości czasu na papierkową robotę to coś dla mnie. Potwierdzam, że dokumentację rehabilitacyjną w Medfile wypełnia się szybko i sprawnie. Korzystam z ich karty fizjoterapeutycznej- można polecać.

 3. Mam u siebie w gabinecie i korzystam głównie z rejestracji online oraz kalendarza wizyt, super sprawa, nie muszę prowadzić papierowego notatnika.

 4. Bardzo łatwy w użyciu. Szczególnie fajne jest dodanie wizyt powtarzalnych, a możliwość szybkiego wyszukania wolnego terminu ułatwia sprawę naszej recepcjonistce. Polecam sprawdzić Medfile.

 5. Bardzo fajny program do prowadzenia dokumentacji pacjentów! Wygodny przy przeglądaniu spraw finansowych- faktur, płatności gotówką, kartą. Medfile działa bez zarzutów.

 6. EDM z Medfile jest bardzo łatwa. Nie miałam problemów, żeby to opanować. Mniej czasu poświęcam na papierkową robotę, bo wszystko można zrobić automatycznie z dokumentacją – pomocna rzcez.

 7. Obecnie nie ma chyba na rynku lepszego programu niż Medfile. Przetestowałem kilka i ten najbardziej mi odpowiada.

 8. Spotkałem się z Medfile na targach w Sosnowcu i zainteresowałem się tematem. Przyznam, że wydaje mi się, że program jest najbardziej elastyczny wśród konkurencji. Można wiele rzeczy dopasować do siebie, a dodatkowo posiada dużą funkcjonalność. Waznym jest też to, że mogę liczyć na stałą pomoc przemiłej obsługi.

 9. Jako człowiek posiadający słabe zdolności do pracy z komputer, przyznam, iż Medfile pozwala prowadzić mi się sam. Wszystko sugeruje samouczek pojawiający się podczas korzystania już od samego początku. To jest super!
  Nawet pokazał mi jak wypisać wiadomości SMS oraz jak dodać pacjenta. Czego chcieć więcej?
  Wszystko proste, przejrzyste, intuicyjne.

 10. bardzo wygodny w użyciu program, podoba mi się magazyn i to że jest łatwy w obsłudze, nie jest też drogi.

 11. Sądzę, że Medfile jest obecnie najbardziej zaawansowany na rynku. Ma aplikacje i pracuje w chmurze dodatkowo aktualizuje się na bieżąco bez konieczności płacenia.

 12. Program zaawansowany, spełnił moje oczekiwania co do e-rejestracji, e-zwolnien i jestem też zaawansowany dalszym rozwojem telemedycyny w ciągu najbliższych kilu miesięcy. Medfile daje takie możliwosci, co bardzo mnie zadowala.

 13. Myślę, że program działa bardzo dobrze, EDM u fizjoteraputy – nie wyobrażam sobie pracować bez elektroniki i kazać pacjentom nosić zdjęcia rentgenowskie, dokumentację z kilkunastu miesięcy i wyniki badan. Ma byc wygodnie dla nich i dla mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.