Detoks alkoholowy – na czym polega?

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Używki, w tym alkohol, towarzyszą ludziom od wieków. Współcześnie napoje wysokoprocentowe towarzyszą nam na spotkaniach z przyjaciółmi, rodziną i w czasie ważnych uroczystości. Alkohol kojarzy się zatem z możliwością uczczenia ważnych wydarzeń, a przede wszystkim dobrą zabawą. Spożycie napojów wysokoprocentowych ma też jednak ciemną stronę. Dowiedz się, kiedy konieczny może być profesjonalny detoks alkoholowy.

Detoks alkoholowy

  1. Wpływ alkoholu na organizm człowieka
  2. Kiedy warto skorzystać z detoksu alkoholowego?
  3. Skuteczny detoks alkoholowy – czyli jaki?

Wpływ alkoholu na organizm człowieka

Alkohol rozluźnia i wprawia w dobry nastrój. Ponadto na wiele osób działa uspokajająco. Z tych powodów po napoje wysokoprocentowe sięga wiele osób. Część z nich spożywa alkohol jedynie w trakcie spotkań towarzyskich, niektórzy piją go również w samotności. Jednak spożywanie alkoholu ma też ciemną stronę, a wiele pijących z osób doświadczyło jej wielokrotnie, dzień po spożyciu nadmiernej ilości używki. W sytuacji wypicia zbyt dużej ilości alkoholu dochodzi do zatrucia alkoholowego, potocznie nazywanego kacem. W wielu przypadkach złe samopoczucie, odwodnienie, mdłości, bóle głowy, wymioty trwają jedynie dzień lub dwa. W takim wypadku najlepszą metodą na złagodzenie dolegliwości jest sen. Może jednak dojść również do poważniejszego zatrucia. Objawami w takim przypadku są drgawki, podwyższenie ciśnienia, zaburzenia akcji serca, omamy. Reakcja organizmu na alkohol zależna jest od cech osobniczych. Do ostrego zatrucia organizmu dochodzi jednak najczęściej po wielodniowym ciągu alkoholowym. W takim przypadku konieczne jest odtrucie alkoholowe.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Kiedy warto skorzystać z detoksu alkoholowego?

Z detoksu alkoholowego, czyli odtrucia organizmu skorzystać powinni wszyscy, którzy cierpią na ostre zatrucie alkoholem etylowym. Detoks stosowany jest najczęściej po wielodniowym „ciągu”.
Odtrucie polega na usunięciu z organizmu szkodliwych substancji, w tym substancji o działaniu psychoaktywnym, a także doprowadzenie do równowagi gospodarki jonowo-elektrolitowej. W czasie detoksu organizmowi dostarczane są również witaminy i minerały, których niedobór jest zazwyczaj skutkiem nadmiernego spożycia alkoholu.
Detoks stosowany jest również przed rozpoczęciem odwyku i terapii alkoholowej. Dzięki odtruciu organizm wraca do równowagi, zapewniając pacjentowi lepsze samopoczucie zarówno psychiczne, jak i fizyczne. W taki sposób osobie uzależnionej od napojów wysokoprocentowych łatwiej podjąć decyzję o wyjściu z nałogu.

Skuteczny detoks alkoholowy – czyli jaki?

Skuteczny detoks alkoholowy to odtrucie, które przywraca organizm do równowagi i lepszego stanu zdrowia. Aby detoks był w pełni bezpieczny i przyniósł oczekiwany efekt najlepiej zrealizować go pod okiem specjalistów. Dzięki temu zminimalizować można nieprzyjemne objawy, będące skutkiem nagłego odstawienia alkoholu: bóle mięśni i ciała, biegunki, zaburzenie pracy serca, drżenie rąk, wahania ciśnienia. Do objawów fizycznych dochodzą również psychiczne skutki, takie jak rozdrażnienie, bezsenność czy niepokój. Detoks pod okiem profesjonalistów jest bezpieczny i przebiega z użyciem odpowiednio dobranych leków detoksykacyjnych.
Długość trwania odtrucia zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu, a także ilości spożytego alkoholu, etapu uzależnienia i długości trwania ciągu alkoholowego. Nie bez znaczenia jest również stan zdrowia osoby uzależnionej. Najczęściej detoks trwa kilka dni, od 3 do 10. W tym czasie z organizmu usuwane są toksyny, a pacjent jest gotowy do podjęcia decyzji, co dalej zrobić z uzależnieniem. Więcej informacji uzyskać można na stronie https://medjol.pl/detoks/alkoholowy.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Najpopularniejsze w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *