Szukaj
Szukaj

Czym jest peeling kawitacyjny?

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Współczesne metody pielęgnacji skóry pozwalają na bezpieczne oczyszczenie twarzy, nawet w przypadku cery wrażliwej i skłonnej do niedoskonałości. Peeling kawitacyjny to jeden ze sposobów na uzyskanie gładkiej oraz pozbawionej zaskórników skóry.

Czym jest peeling kawitacyjny?

W dzisiejszych czasach salony kosmetyczne oferują wiele usług, które mają na celu poprawienie wyglądu twarzy. Rodzaje zabiegów kosmetycznych dzielą się na te, które wykonuje się wyłącznie z użyciem rąk oraz te wykorzystujące specjalistyczny sprzęt. Rozwój technologii sprawił, że dbanie o cerę stało się jeszcze prostsze, a innowacyjna aparatura w wielu przypadkach pozwala uzyskać natychmiastowe efekty odmienionej twarzy.

W gabinetach można przeprowadzić zabieg z użyciem lasera, mezoterapię igłową lub zdecydować się na terapię ultradźwiękami. To właśnie ultradźwięki są podstawą peelingu kawitacyjnego, zabiegu oczyszczającego, którego mała inwazyjność sprawia, że mogą używać go osoby z problematyczną cerą. Jeśli twoja skóra z różnych względów nie powinna być poddawana zabiegom mechanicznego peelingu, manualnego oczyszczania lub poddawana działaniu kwasami, kawitacja to jeden z lepszych sposobów na wygładzenie twarzy i pozbycie się zaskórników.

Czym jest peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny to popularny zabieg przeprowadzany w salonach kosmetycznych, który ma celu oczyszczenie i odświeżenie cery. Sprawdza się u osób z każdym typem skóry, ale jest szczególnie ceniony za skuteczność w przypadku cery z problemami. Jest zalecany u osób ze skórą:

 • Trądzikową – metoda jest bardzo sterylna i nie powoduje roznoszenia się bakterii.
 • Wrażliwą – nie powoduje podrażnień nawet w przypadku delikatnej skóry.
 • Naczyniową – nie wzmaga zaczerwienienia i pomaga ujednolić cerę.
 • Tłustą – pomaga w eliminowaniu nadmiernej ilości sebum.
 • Mieszaną – niweluje wągry oraz zaskórniki.
 • Stanowi alternatywę dla ręcznego oczyszczania skóry, ale cechuje się o wiele większym zakresem działania.

Jak działa peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny jest przeprowadzany za pomocą specjalnego urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe, które działają na skórze jak mikromasaż. Wibracje poprawiają krążenie, przez co twarz zostaje bardziej dotleniona i odżywiona. Zabieg pobudza także skórę do regeneracji i stymuluje wytwarzanie kolagenu oraz elastyny.

Kawitacja, czyli przemiana substancji z fazy ciekłej w fazę gazową, która zachodzi na skórze przy pomocy ultradźwięków, pozwala na przeprowadzenie peelingu bez drobinek ścierających i kwasów. Drobne pęcherzyki powietrza tworzące się na wilgotnej skórze, na skutek działania urządzenia do kawitacji, rozpadają się, usuwając w ten sposób martwy naskórek i sprawiając że cera staje się gładsza i bardziej promienna. Dzięki temu substancje aktywne zawarte w kosmetykach łatwiej wnikają do skóry i przynoszą bardziej widoczne rezultaty. Z tego względu peeling kawitacyjny świetnie sprawdza jako zabieg wprowadzający do pielęgnacji skóry przy pomocy odżywczych substancji.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Po kawitacji skóra staje się bardziej miękka, odświeżona i wygładzona. Poprawia się również jej koloryt. Peeling kawitacyjny to jeden z najbardziej bezpiecznych zabiegów, który nie powoduje zaostrzenia problemów z niedoskonałościami, jak może mieć to miejsce w przypadku innych zabiegów ścierających naskórek. To delikatna i bezinwazyjna metoda, która nie powoduje podrażnień

Peeling kawitacyjny – w salonie kosmetycznym czy w domu?

Peeling kawitacyjny jest bardzo popularnym zabiegiem, który można wykonać w wielu salonach kosmetycznych. W większości przypadków działaniu fal ultradźwiękowych poddawana jest twarz, która jest najbardziej narażona na zanieczyszczenia, ale peeling można stosować także na inne części ciała. Cały zabieg można wykonać w mniej niż godzinę, dlatego nie wymaga rezerwowania sobie wiele czasu. Poza tym jest całkowicie bezbolesny, a niektórzy określają go nawet jako przyjemny. Kosmetyczka przesuwa po skórze przypominającą nieco szpatułkę ,specjalną głowicę a tworzące się mikropęcherzyki masują powierzchnię skóry i usuwają z niej wszelkie zanieczyszczenia.

Choć peeling kawitacyjny nie jest czasochłonny, wizyta w salonie wymaga rezerwacji, przygotowania i poświęcenia czasu na dojazd. Jeśli więc przekonałaś się, że ten rodzaj zabiegu świetnie działa na twoją skórę warto wykonywać peeling kawitacyjny w domu. Wiele sklepów oferuje dobrej jakości sprzęt do kawitacji już w cenie ok. 200 zł, a sam zabieg nie jest trudny do przeprowadzenia.

Peeling kawitacyjny – o czym warto pamiętać
Peeling kawitacyjny jest bardzo delikatny dla cery, ale odsłania świeżą warstwę skóry, dlatego po jego wykonaniu warto przez jakiś czas unikać słońca i stosować mocne filtry. Warto pamiętać także, aby zachować odpowiednią częstotliwość zabiegów. Odstęp pomiędzy nimi powinien wynosić co najmniej tydzień, nawet w przypadku urządzeń domowych. Zadowalające rezultaty odniesie się już przy peelingu wykonywanym co miesiąc, dlatego nie musisz odwiedzać salonu kosmetycznego tak często. Ponadto nawet jednorazowy zabieg pozwoli twojej skórze na znaczne odświeżenie.

Przeciwskazania do peelingu kawitacyjnego

Peelingu kawitacyjnego nie powinny wykonywać osoby z otwartymi ranami oraz stanami zapalnymi skóry. Zabieg nie jest zalecany również kobietom w ciąży i karmiącym piersiom. Niektóre choroby także wykluczają możliwość wykonywania tego rodzaju peelingu. Są nimi:

 • Nowotwory
 • Zaburzenia tarczycy
 • Problemy z układem krążeniowym
 • Osteoporoza
 • Padaczka

Poza kilkoma przypadkami peeling jest zabiegiem, który uważa się za bardzo uniwersalny. Charakteryzuje się dużą skutecznością oraz małym ryzykiem wystąpienia jakichkolwiek skutków ubocznych, dlatego warto wprowadzić go do swojej pielęgnacji skóry.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *