Co na ból kręgosłupa?

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Uciążliwe dolegliwości bólowe kręgosłupa to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób. Ze względu na siedzący tryb pracy, długie godziny przed komputerem czy brak aktywności fizycznej wiele młodych osób zmaga się z bólem pleców, co stanowi spory dyskomfort, a nawet utrudnia wykonywanie prostych, codziennych czynności. Czy oprócz regularnych wizyt u fizjoterapeuty istnieją sposoby na ból kręgosłupa?

Co na ból kręgosłupa?

Skąd pojawia się uciążliwy ból pleców?

Dolegliwości bólowe kręgosłupa to przypadłość dotycząca wielu osób, w tym również młodzieży i dzieci. Oczywiście oprócz wad postawy i kręgosłupa czy zmian zwyrodnieniowych wpływ na ból pleców ma również styl życia. Siedzący tryb pracy, godziny spędzone w pozycji leżącej lub półsiedzącej czy nawet chodzenie na obcasach – to jedne z wielu przyczyn wpływających na bóle pleców.

Główne czynniki zwiększające ryzyko to:

 • siedzący tryb pracy,
 • brak aktywności fizycznej,
 • nadwaga,
 • różnego rodzaju schorzenia, choroby i zmiany zwyrodnieniowe,
 • niewłaściwe podnoszenie ciężkich przedmiotów, np. w pracy fizycznej.

Sposoby na ból kręgosłupa

Jedną z najskuteczniejszych, a zarazem najbezpieczniejszych sposobów na walkę z bólem pleców jest oczywiście wizyta u fizjoterapeuty. Oprócz tego na rynku dostępne są produkty, które łagodzą dolegliwości bólowe kręgosłupa, a które z łatwością możemy używać w domowym zaciszu.

Mata do akupresury

Przyjemny sposób na złagodzenie dolegliwości bólowych podczas oglądania serialu – brzmi nierealnie? A jednak! Mata do akupresury korzystnie wpływa na:

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina
 • łagodzenie dolegliwości bólowych kręgosłupa,
 • zmniejszenie bólu głowy i bólów migrenowych,
 • walkę z bezsennością,
 • poprawę krążenia krwi i limfy,
 • zmniejszenie stresu i napięć nerwowych,
 • redukcję cellulitu,
 • poprawę samopoczucia.

Masaż akupresurowy jest szczególnie polecany dla osób prowadzących siedzący tryb życia, kierowców zawodowych, sportowców i wszystkich osób zmagających się z dolegliwościami bólowymi różnego pochodzenia.

Aplikator wieloigłowy LYAPKO

Kolejny świetny produkt o właściwościach łagodzących napięcia mięśniowe czy dolegliwości bólowe, to aplikator wieloigłowy LYAPKO. Odpowiednio wyprofilowane igły rozmieszczone na całej powierzchni aplikatora stymulują punkty akupresurowe na ciele. W ten sposób dochodzi do zmniejszenia bólu, napięć nerwowych i stresu, rozluźnienia mięśni po treningu czy złagodzenia wielu innych dolegliwości.

Masażery wibracyjne nie tylko dla sportowców

Inne przyrządy i urządzenia do masażu, które mają wpływ na zmniejszenie bólu to m.in. masażery wibracyjne. Chętnie stosowane w fizjoterapii sportowej, przez sportowców, ale i osoby zmagające się np. z napięciami mięśniowymi. Urządzenia do masażu w formie pistoletu z wymiennymi głowicami skutecznie aktywują i rozluźniają mięśnie, więc sprawdzą się np. przed czy po intensywnym treningu. Oprócz tego łagodzą sztywność mięśni i niwelują bóle wywołane np. siedzącą pracą czy długotrwałą jazdą samochodem.

Zmagasz się z przewlekłym bólem pleców wynikającym np. z siedzącego trybu pracy? Produkty, o których wspomnieliśmy wyżej nie tylko skutecznie zmniejszają dolegliwości bólowe, ale rozluźniają mięśnie, odprężają i poprawiają samopoczucie. Oprócz stosowania jednego z wymienionych produktów do codziennej rutyny warto dodać sport. Basen, jazda na rowerze czy trening na siłowni, a nawet dłuższy spacer będą mieć wpływ na zmniejszenie bólu w obrębie kręgosłupa.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Najpopularniejsze w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *