Szukaj
Szukaj

Co na ból kręgosłupa?

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Uciążliwe dolegliwości bólowe kręgosłupa to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób. Ze względu na siedzący tryb pracy, długie godziny przed komputerem czy brak aktywności fizycznej wiele młodych osób zmaga się z bólem pleców, co stanowi spory dyskomfort, a nawet utrudnia wykonywanie prostych, codziennych czynności. Czy oprócz regularnych wizyt u fizjoterapeuty istnieją sposoby na ból kręgosłupa?

Co na ból kręgosłupa?

Skąd pojawia się uciążliwy ból pleców?

Dolegliwości bólowe kręgosłupa to przypadłość dotycząca wielu osób, w tym również młodzieży i dzieci. Oczywiście oprócz wad postawy i kręgosłupa czy zmian zwyrodnieniowych wpływ na ból pleców ma również styl życia. Siedzący tryb pracy, godziny spędzone w pozycji leżącej lub półsiedzącej czy nawet chodzenie na obcasach – to jedne z wielu przyczyn wpływających na bóle pleców.

Główne czynniki zwiększające ryzyko to:

 • siedzący tryb pracy,
 • brak aktywności fizycznej,
 • nadwaga,
 • różnego rodzaju schorzenia, choroby i zmiany zwyrodnieniowe,
 • niewłaściwe podnoszenie ciężkich przedmiotów, np. w pracy fizycznej.

Sposoby na ból kręgosłupa

Jedną z najskuteczniejszych, a zarazem najbezpieczniejszych sposobów na walkę z bólem pleców jest oczywiście wizyta u fizjoterapeuty. Oprócz tego na rynku dostępne są produkty, które łagodzą dolegliwości bólowe kręgosłupa, a które z łatwością możemy używać w domowym zaciszu.

Mata do akupresury

Przyjemny sposób na pozbycie się dyskomfortu i napięć powstałych np. na skutek wielogodzinnej pracy – a to wszystko podczas oglądania serialu – brzmi nierealnie? A jednak! Mata do akupresury korzystnie wpływa na:

Patronite
Patronite
 • zmniejszenie napięć mięśniowych,
 • redukcję dyskomfortu,
 • walkę z bezsennością,
 • poprawę jakości snu,
 • zmniejszenie stresu i napięć nerwowych,
 • relaks i odprężenie,
 • poprawę samopoczucia.

Masaż akupresurowy jest szczególnie polecany dla osób prowadzących siedzący tryb życia, kierowców zawodowych, sportowców i wszystkich osób, które szukają sposobu na przyjemny relaks i odprężenie np. po pracy.

Produkty Lyapko

Kolejny świetny produkt o właściwościach łagodzących napięcia mięśniowe to np. wałek LYAPKO. Odpowiednio wyprofilowane igły rozmieszczone na całej powierzchni masującej stymulują punkty akupresurowe na ciele. W ten sposób dochodzi do rozluźnienia napięć nerwowych i mięśniowych, stresu czy odprężenia.

Masażery wibracyjne nie tylko dla sportowców

Inne przyrządy i urządzenia do masażu, które mają wpływ na złagodzenie różnych dolegliwości to m.in. masażery wibracyjne. Chętnie stosowane w fizjoterapii sportowej, przez sportowców, ale i osoby zmagające się np. z napięciami mięśniowymi. Urządzenia do masażu w formie pistoletu z wymiennymi głowicami skutecznie aktywują i rozluźniają mięśnie, więc sprawdzą się np. przed czy po intensywnym treningu. Oprócz tego łagodzą sztywność mięśni i niwelują dyskomfort wywołany np. siedzącą pracą czy długotrwałą jazdą samochodem.

Zmagasz się z dyskomfortem wynikającym np. z siedzącego trybu pracy? Produkty, o których wspomnieliśmy wyżej nie tylko skutecznie zmniejszają napięcia, ale rozluźniają mięśnie, odprężają i poprawiają samopoczucie. Oprócz stosowania jednego z wymienionych produktów do codziennej rutyny warto dodać sport. Basen, jazda na rowerze czy trening na siłowni, a nawet dłuższy spacer będą mieć wpływ na dobre samopoczucie.

Artykuł sponsorowany

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *