Fotodepilacja Wrocław

W tym artykule chcemy odpowiedzieć na te pytania. Już na wstępie warto podkreślić, że mikroalga Chlorella jest unikalną rośliną stosowaną na różne sposoby. Posiada też unikalną funkcję, która wpływa na nasze zdrowie. Oprócz jej detoksykacyjnych właściwości, wspiera ona nasze ciało i mózg w niemal wszystkich aspektach. Niewątpliwie Chlorella zasłużyła na reputację jednego z najlepszych suplementów diety jakie w ogóle powstały.

Chlorella - co to jest

Chlorella – mikroalga

Nazwa Chlorella pochodzi od łacińskiego i oznacza “mały, młody zielony”. Do najbardziej znanych przedstawicieli algi Chlorella należą słodkowodne Chlorella pyrenoidosa i Chlorella vulgaris. Różnią się one nieznacznie od siebie, jedynie ilością zawartych składników. W związku z tym są prawie identyczne pod względem działania na organizm człowieka.

Chlorella – niezwykle inteligentna i dobrze zbadana

Mikroskopijna alga Chlorella ma niesamowite właściwości. Jest bardzo złożonym organizmem jednokomórkowym, który potrafi wywierać wpływ wśród wysoko rozwiniętych organizmów, takich jak właśnie ciało człowieka. Mimo, że nie jest ona widoczna gołym okiem, jest niesamowicie mocna i wytrzymała. Przetrwała ponad dwa miliony lat, wszystkie zmiany w różnych warunkach życia i wbrew wszystkim przeciwnościom losu.

Jest to jeden z głównych powodów, dla których chlorella dla nauki jest tak interesująca i ​​jest obecnie jednym z najbardziej badanych organizmów. Nie jest więc zaskakujące, że znajdziemy wiele dostępnych badań naukowych wykazujących niezliczone skutki zdrowotne algi Chlorella.

Pęknięta ściana komórkowa chlorelli – maksymalne korzyści

Ściana komórkowa Chlorelli składa się z trzech odpornych warstw, które nie mogą być trawione przez organizm człowieka. W związku z tym, ważne jest, aby ściana komórkowa Chlorelli podczas procesu produkcyjnego została delikatnie przerwana (tzw. pęknięta, rozerwana ściana komórkowa chlorelli). Dzięki temu cenne składniki odżywcze i substancje witalne, a także inne substancje biologiczne, które zawiera mogą być optymalnie wchłaniane przez organizm. Daje to wyższa biodostępność, rozległe korzyści ze spożycia Chlorelli przez organizm w tym tą największą – detoksykacja.

Chlorella zawiera więcej chlorofilu niż inne rośliny

Mocno zielony kolor, Chlorella zawdzięcza wyjątkowo wysokiej zawartości chlorofilu, który występuje w bardzo wysokim stężeniu. Chlorofil jest również nazywany jako “zielona” krew roślin. Ta “krew” jest prawie identyczna w swojej strukturze chemicznej jak ludzka krew. W związku z tym, nie ma lepszej odżywki dla naszej krwi niż chlorofil.

W połączeniu z minerałami organicznymi (zawartymi dodatkowo w chlorelli), chlorofil sprawia, że ​​nasza krew jest czysta, bogata w minerały i niezbędne składniki odżywcze. Tylko w tym idealnym stanie, krew może odżywić wszystkie tkanki ciała i utrzymać je w prawidłowym funkcjonowaniu. Fakt ten sugeruje jak ważny jest chlorofil dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. Na ogół, im wyższa zawartość chlorofilu w żywności tym większa jest jednocześnie korzyść dla zdrowia.

Chlorofil – doskonała ochrona wątroby

Bezprecedensowe ilości chlorofilu zawarte w chlorelli mają szczególnie znaczenie dla wątroby, ponieważ chronią jej komórki przed niezliczonymi truciznami, które dostają się codziennie do organizmu. Bez względu na to czy pochodzą one z pestycydów zawartych w żywności, grzybów, toksyn środowiskowych lub innych związków chemicznie toksycznych, chlorofil powoduje oczyszczanie organizmu i gwarantuje, że są one wydalane przez jelita, tak szybko jak to możliwe.

Sklep Spirulina

Jak działa chlorofil zawarty w chlorelli

Chlorofil zwiększa zdolność do ochrony i regeneracji każdej, pojedynczej komórki w organizmie. Powoduje to zwiększenie żywotności do tego stopnia, że proces starzenia ulega znacznemu spowolnieniu.

Chlorofil wzmacnia również układ krążenia oraz układ pokarmowy. Ze względu na silną zasadowość chlorofilu przyczynia się on także do przywrócenia równowagi kwasowo-zasadowej. Ponadto, jako przeciwutleniacz, chlorofil chroni organizm przed działaniem wolnych rodników, dzięki czemu procesy zapalne są bardzo szybko tłumione, co pozwala na przeciwdziałanie komórkom degeneracyjnym (raka). Dodatkowo chlorofil wpływa na jelita, chroni je przed rakiem, nie pozwala na łączenie toksyn rakotwórczych z nierozpuszczalnym konglomeratem, dzięki czemu mogą one być wydalone podczas wypróżnień.

Jednak to nie wszystko..

Chlorofil ma wiele innych korzyści dla zdrowia naszego organizmu takich jak:

– stymulacje produkcję czerwonych krwinek i przyczynia się do oczyszczania krwi;
– zwiększa ilość tlenu w krwi oraz wpływa na poprawę oddychania komórkowego;
– aktywuje metabolizm;
– chroni błony komórkowe przed enzymatyczną destrukcją atakujących bakterii;
– normalizuje wydzielanie soków trawiennych;
– steruje wszystkie procesy gojenia;
– wpływa na poprawę wewnętrznego spokoju.

Wyłącznie w Chlorelli – ekstrakt najwyższej klasy

Alga Chlorella zawiera wyjątkowo cenny ekstrakt, który odróżnia ją od innych produktów spożywczych. Chlorella pyrenoidosa zawiera go w postaci CGF (Controlled Grow Factor), natomiast Chlorella vulgaris jako CVE (Chlorella Vulgaris Extract).

Ten unikalny ekstrakt substancji odżywczych zawiera wiele wartościowych fitochemikalii (substancje czynne pochodzenia roślinnego) w formie silnie skondensowanej i glikoprotein – kompleksowe połączenie pewnych węglowodanów o specyficznych aminokwasach, które ze względu na swoją silną moc detoksykacji mogą pomóc w oczyszczaniu organizmu i doskonałemu uzdrowieniu przy wielu schorzeniach.

Unikalne ekstrakty

Komórki w naszym organizmie są aktywne przez całą dobę, a nierzadko pracują do całkowitego wyczerpania. Z tego też względu potrzebują odpowiedniego wsparcia w produkcji energii, tworzeniu się nowych komórek w organizmie, a także we wszystkich naprawach. CGF i CVE zapewniają właśnie tego wsparcia – w postaci odpowiedniej formy. Ekstrakty te mogą być przygotowane, ukierunkowane i dostarczone (w postaci węglowodanów, białek, tłuszczy) do występujących braków. Wszędzie tam, gdzie brak jest wsparcia CGF i CVE rozwiązuje ten problem. Potocznie można powiedzieć, że ekstrakt ten zmieści się dosłownie wszędzie i pasuje jak klucz do zamka. Z tego też względu są one pomocne w bezpośrednim utrzymaniu zdrowego organizmu.

Więcej o CGF i CVE

Ekstrakty te są niezwykle biodostępne. Wspomagają organizm i mózg na wiele sposobów ze względu na ich indywidualne możliwości. Prawie nie różnią się one w swoich działaniach. Niemniej jednak oba ekstrakty mają swoje priorytety w działaniu i wywołaniu efektów. CGF odpowiada za wspieranie prawidłowego rozwoju dziecka (fizycznego i psychicznego), a także pomocne jest w przypadku rehabilitacji po wypadkach lub operacjach. CVE wyróżnia się szczególnym działaniem przy nadmiernym stresie, odpowiada za oczyszczanie (detoks organizmu) i pomaga w walce z rakiem.

Ekstrakty te stymulują aktywację (fagocytów) i aktywację limfocytów T (niszczą zainfekowane komórki) co prowadzi do wzmocnienia układu odpornościowego. Przyczyniają się do wzrostu zdrowych komórek w organizmie. Przyspieszają naprawę komórkową przeciwdziałając tym samym procesowi starzenia. Optymalizują funkcjonowanie komórek wątroby. Dodatkowo chronią wątrobę przed toksycznymi zanieczyszczeniami. Regulują naturalną równowagę flory jelitowej. Poprawiają również pamięć przy demencji.

Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław