ABC Sprzętu do siłowni – rodzaje, funkcje i innowacje

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Coraz więcej osób zwraca uwagę na swoją kondycję fizyczną i stara się prowadzić zdrowy tryb życia. Skutkiem tego jest rosnąca popularność siłowni, klubów fitness i centrów sportowych. W tym celu warto poznać bliżej rodzaje sprzętu do siłowni i ich funkcjonalności oraz producentów innowacyjnych maszyn do siłowni.

ABC Sprzętu do siłowni - rodzaje, funkcje i innowacje

Jakie są rodzaje i funkcje sprzętu do siłowni?

Sprzęt do siłowni jest bardzo różnorodny, dlatego że różne partie mięśni mogą być ćwiczone w odmienny sposób. Znaczenie ma także efekt, jaki chce się osiągnąć – może to być ogólna poprawa kondycji, spalanie tkanki tłuszczowej lub wymodelowanie sylwetki. Pierwsze dwa cele doskonale jest w stanie spełnić trening fitness z kolei przy pracy nad wyrzeźbieniem konkretnych mięśni lepiej wykorzystać urządzenia siłowe. Użytkownicy siłowni w zależności od własnych upodobań mogą łączyć dane typy treningów tak, aby osiągnąć jak najlepszy rezultat.

Najpopularniejszy sprzęt fitness

Sprzęt cardio służy do intensywnego treningu całego ciała, który może stanowić rozgrzewkę przed ćwiczeniami siłowymi lub trening sam w sobie. Doskonale wzmacnia całe ciało, poprawia kondycję i wspiera spalanie tłuszczu.

Do najważniejszych urządzeń fitness należą:

  • Bieżnie- klasyczne urządzenia, których nie może zabraknąć zarówno w profesjonalnej, jak i domowej siłowni;
  • Rowerki stacjonarne – zachęcają do ćwiczeń, zwłaszcza gdy pogoda za oknem nie sprzyja jeździe na rowerze;
  • Orbitreki – bardzo dobre ćwiczenie całego ciała, na którym nie ma mowy o zaniedbaniu pracy rąk podczas treningu;
  • Wioślarze – ruch wiosłowania zapewnia trening całego organizmu, z tą przewagą, że nie obciąża stawów.

W celu zapoznania się z pełną listą urządzeń niezbędnych do treningu fitness wystarczy odwiedzić producenta sprzętu Sportsart.

Wyposażenie siłowni

Rodzaje sprzętu siłowego

Sprzęt siłowy stosuje się do budowania masy wybranych mięśni. W treningu siłowym wykorzystuje się obciążenie i a samo wykonywanie ćwiczeń opiera się na wykonywaniu powtórzeń danego ruchu.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Do najpopularniejszych urządzeń siłowych należą:

  • Atlasy treningowe – to kompleksowe urządzenia, które pozwalają stworzyć kompletny i wymagający trening rąk, nóg, pleców oraz klatki piersiowej;
  • Suwnica Smitha- to klasyczny sprzęt do ćwiczeń siłowych, które umożliwiają wykonanie skłonów i podciąganie sztangi z obciążeniem;
  • Ławki treningowe umożliwiają bezpieczne ułożenie ciała podczas wykonywania ćwiczeń – mogą być płaskie lub skośne, a także zawierać dodatkowo uchwyty na nogi;
  • Gryfy i hantle – to obciążenie wykorzystywane do ćwiczeń o różnej wadzie.

Innowacyjny sprzęt do siłowni

Na polskim rynku fitness jest wielu producentów sprzętu do siłowni. Różnią się specjalizacją, gamą urządzeń i jakością wykonywanych produktów. Jednak na rynku urządzeń fitness nie brakuje nowoczesnych i innowacyjnych pomysłów i rozwiązań.

Rowery stacjonarne

Na szczególną uwagę zasługuje SportsArt Fitness, który zajmuje się produkcją ekologicznego sprzętu do siłowni. Wypuścili specjalną linię produktów ECO-POWR™, które pozyskują generowaną przez osoby ćwiczące energię i zużywają ją do własnego zasilania. Nadmiar wyprodukowanej energii może zostać przekazany do innych urządzeń w siłowni np. lodówek, telewizorów czy sprzętu grającego. W ten sposób zmniejsza się koszty związane z rachunkami za energię, a siłownia może być częściowo niezależna energetycznie.

W skład linii produktów ECO-POWR™ wchodzą bieżnie elektryczne, rowerki stacjonarne, eliptyki (orbitreki), a także urządzenia łączące w sobie kilka różnych funkcji tzw. cross trainery, które łączą w sobie eliptykę, rower i stepper.

Sprzęt do siłowni ECO-POWR™ jest najbardziej innowacyjnym sprzętem na rynku i na razie znajduje zastosowanie głównie w siłowniach premium, ale rozwiązania tego typu są przyszłością dla całej branży fitness.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *