Szukaj
Szukaj

5 powodów, dla którego warto postawić na szerokie łóżko i odpowiedni materac

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Dobry sen to podstawa zdrowego samopoczucia i właściwego funkcjonowania człowieka za dnia. Odpowiednie wyspanie może umożliwić dobrze dobrany materac. Jest wiele kwestii, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze materaca. My postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu 5 cech dobrze dopasowanego materaca. Dzięki temu dowiesz się, jakie właściwości wziąć pod uwagę przy jego wyborze. Każdy ma inne preferencje i wybór może być kłopotliwy. Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

5 powodów, dla którego warto postawić na szerokie łóżko i odpowiedni materac

Materiał wykonania

Każdy z materiałów ma swoje wady i zalety. Skupimy się na wyciągnięciu pozytywnych aspektów korzystania z materacy o różnym materiale wykonania. Najczęściej materace wypełnione są:

  • pianką;
  • lateksem;
  • sprężynami.

Materace piankowe dobrze dopasowują się do sylwetki, poprzez swoją gęstość oraz plastyczność. Dodatkowym atutem jest fakt, że pianka zapewnia właściwą higienę snu, dzięki czemu rano czujesz się wypoczęty i zrelaksowany. Materiał otula sylwetkę, co sprawia, że wygodna snu jest na dużo wyższym poziomie.

Materac lateksowy wykonany jest oprócz lateksu z mleczka kauczukowego. Takie materace są stabilne i solidnie odciążają kręgosłup, pozwalając na odpoczynek całemu ciału. Należy również wspomnieć, że zarówno pianka, jak i lateks, to materiały przeznaczone dla alergików. Materace lateksowe cechują się długą żywotnością, ze względu na swoją trwałość i wytrzymałość.

We wnętrzu materaca sprężynowego znajdują się sprężyny, które potrafią działać niezależnie, poprzez co całość dobrze dopasowuje się do sylwetki ciała. Działając w taki sposób, materac pozwala na spokojny sen i bycie wypoczętym następnego dnia.

Pianka zapewnia właściwą higienę snu

Wymiar

Należy pamiętać, że wymiar materaca ma również kluczowe znaczenie przy dobrym dopasowaniu. Dla jednej osoby dobrym wymiarem będzie materac 80×200 od renomowanego producenta materacy Hilding Anders. Dlaczego? Ponieważ ma właściwą długość i szerokość. Oczywiście należy brać pod uwagę swój wzrost. To fundamentalny czynnik. Jeżeli wybierasz materac do ramy łóżka, to pamiętaj, by całość zmierzyć. Nie dopuść do sytuacji, w której materac będzie za duży lub za mały w stosunku do ramy łóżka. Materace powinny być tak dopasowane, byś leżąc, rzeczywiście czuł się przyjemnie.

Patronite
Patronite

Twardość materaca

Ten czynnik jest niezwykle istotny, jeśli zależy Ci na zdrowym kręgosłupie. Materace cechują się różną twardością. Klasyczny podział to:

  • twardy;
  • średnio twardy;
  • średnio miękki;
  • miękki.

W ten sposób może dopasować twardość materaca do swoich potrzeb. Każdy z nas jest inny i inne warunki będą dla niego komfortowymi, dlatego warto zobaczyć, czy na danym materacu leży się wygodnie. To Ty będziesz na nim spał, zatem Tobie leżenie powinno sprawiać przyjemność.

Cena dobrego materaca

Wszystko zależy od jakości wykonania, materiału wnętrza, wymiarów oraz twardości. Nie kupuj najtańszego modelu, ponieważ może nie spełniać Twoich wymagań dotyczących wygody snu. Weź pod uwagę jego wnętrze, wszystko zależnie od tego, czy jesteś alergikiem, czy nie. Pamiętaj, że to długoterminowy zakup i na kupionym materacu będziesz spędzał co najmniej 8 godzin w ciągu całego dnia. Cena nie powinna grać dużej roli, chodzi o Twoją wygodę!

Wybór stelaża

To istotny, ale często niedoceniany element składowy całego łóżka. Dba o właściwą wentylację materaca, przez co ma wpływ na jego twardość i ułożenie na łóżku. Wybierając stelaż, najpierw podejmij decyzję na temat kupna samego materaca, ponieważ jedno koresponduje z drugim. Zadbaj o swoją wygodę i poczuj komfortowy sen.

Właściwa wentylacje materaca

Artykuł sponsorowany

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *