Reklama

3 pozytywne zmiany w Twoim życiu, które zawdzięczasz cateringom dietetycznym

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Co czwarty Polak walczy z nadmiarem kilogramów. Co najmniej 1% polskiej młodzieży walczy z anoreksją. Blisko miliard ludzi na świecie walczy z niedoborem witaminy D, a 2 razy więcej ze skutkami zbyt małej ilości żelaza we krwi. Niedobory, nieprawidłowe poziomy witamin lub minerałów, walka z nadmiarem kilogramów lub zaburzeniami odżywiania to wynik nieprawidłowej diety i niewłaściwego trybu życia. Idąc za trendem zdrowego odżywiania oraz szerząc świadomość wobec prawidłowo zbilansowanych posiłków powstały firmy proponujące tzw. dietę pudełkową. Decydując się na nie otrzymasz nie tylko posiłki, ale także znaczące zmiany w dotychczasowym życiu. Jakie?

3 pozytywne zmiany

Zadbasz o swoje zdrowie

Pierwszy i nierzadko najważniejszy argument, determinujący wybór diety pudełkowej. Dzięki niej w sposób świadomy zadbasz o swoje zdrowie, niwelując wszelkie ewentualne niedobory minerałów. Planując samodzielnie swoje posiłki zapominamy o nich, nie przykładamy większej uwagi do składników lub działamy niewłaściwie, przyczyniając się do wszelkich późniejszych schorzeń.

Nieprawidłowa suplementacja witaminy B12 w diecie wegetariańskiej wpływa negatywnie na nasz układ nerwowy, przyczyniając się do depresji, nerwic oraz wszelkich zaburzeń na tym tle. Rosnąca liczba chorych walczących z anemią, to wynik zaburzeń odżywiania, takich jak anoreksja czy bulimia. Insulinooporność to również wynik wielu miesięcy niewłaściwego odżywiania, który opierał się na węglowodanach prostych i żywności wysoko przetworzonej. Wysoki cholesterol zaś swojej przyczyny upatruje w siedzącym trybie życia i niewłaściwym bilansie zdrowych (zawartych w np. awokado czy rybach wędzonych) i złych tłuszczy. Znasz to?

Dzięki diecie układanej przez sztab specjalistów działa prewencyjnie i prozdrowotnie, wpływając pozytywnie na przewlekłe schorzenia, a także wyniki badań.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Wprowadzisz równowagę i zaplanujesz swój dzień

Z ręką na sercu – kiedy ostatnio planowałeś swój tygodniowy jadłospis, tworząc listę zakupów? Ile razy dostosowywałeś swoje posiłki do trybu życia, a nie tryb życia do nawyków żywieniowych? Czy w ostatnim czasie nie zjadłeś śniadania przed wyjściem z domu, a kolację przygotowałaś zdecydowanie za późno?

Żyjemy w stresie, pośpiechu, wiecznym „niedoczasie”. Pomiędzy obowiązkami zawodowymi staramy się dbać o rodzinę, dom i porządek. Pamiętamy o zatankowaniu auta, o prezentach świątecznych i wyprowadzeniu psa. Rzadko kiedy pamiętamy o przygotowaniu odpowiednich posiłków do pracy, a pożywne śniadanie zastępuje grzanka z masłem i zimna kawa.
Dieta pudełkowa wprowadza równowagę, pozwala planować dzień, nie martwiąc się o ciepły posiłek i zakupy spożywcze. Dzięki gotowym daniom zyskujemy po pierwsze – na czasie. Po drugie – niwelujemy ryzyko podjadania lub zjadania szybkich posiłków w fast foodach.

Zadbasz o swoją figurę

Dieta pudełkowa, dzięki starannie dobranym składnikom, liczeniu kalorii i przygotowywaniu dań w oparciu o zdrowe i świeże produkty nierzadko spełnia rolę diety redukcyjnej. Dlatego też tak często decydują się na nią osoby planujące schudnąć i budować nowe, zdrowsze nawyki żywieniowe. Obecnie firmy proponują wiele pakietów, w podziale na liczbę kalorii. Dokładne ich liczenie pozwala zachować odpowiedni bilans w ciągu dnia, przyczyniając się do spadku kilogramów. Poczynając od diety 1000 kcal, a kończąc na kilku tysiącach (w przypadku osób trenujących zawodowo lub budujących masę mięśniową) otrzymujemy konkretne dania, które są nieodzownym krokiem do pięknej, szczupłej sylwetki.

Chcesz spróbować? Zastanawiasz się jakie cateringi w Poznaniu, Warszawie lub Krakowie spełnią twoje oczekiwania? Sprawdź tutaj https://caterobazar.pl/catering-dietetyczny-poznan i wprowadź powyższe zmiany do swojego życia.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Najpopularniejsze w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.