3 narzędzia niezbędne w gabinecie fizjoterapeuty

//3 narzędzia niezbędne w gabinecie fizjoterapeuty
Fotodepilacja Wrocław

Prowadzenie dobrze prosperującego biznesu bez wsparcia nowoczesnych technologii to nie tylko niezwykle trudne zadanie, ale i ryzyko pozostania w tyle za rozwijającą się szybciej konkurencją. Dotyczy to także branży medycznej, a zatem gabinetów masażu oraz centrów rehabilitacji, których pacjenci oczekują dziś perfekcyjnej opieki.

3 narzędzia niezbędne w gabinecie fizjoterapeuty Versum

Versum – oprogramowanie do zarządzania

Oprócz sprzętów nowej generacji, innowacyjne technologie w gabinetach to także dobre oprogramowanie do zarządzania – takie jak Versum. Pozwala ono usystematyzować pracę, zautomatyzować żmudne obowiązki i zaoszczędzić mnóstwo czasu. Spośród licznych narzędzi dostępnych w systemie przedstawiamy dziś trzy – niezastąpione w pracy gabinetu, który pragnie przenieść jakość swojej obsługi na najwyższy poziom.

Karty pacjentów ze zdjęciami

Powracając do zaufanego specjalisty, pacjent pragnie czuć, że ten wie o nim wszystko: których zabiegów potrzebuje, które działają na niego najlepiej, a których powinien unikać. Z systemem Versum spełnienie tych oczekiwań staje się niezwykle proste. Na bieżąco aktualizowane, elektroniczne karty pacjentów z funkcją szybkiego wyszukiwania są skarbnicą wiedzy na temat przeprowadzonych dotychczas zabiegów czy indywidualnych cech danej osoby – jak alergie, wrażliwe strefy czy przebyte urazy. Możliwość zamieszczania w kartach zdjęć “przed” i “po” umożliwi z kolei zaprezentowanie pacjentowi pozytywnych efektów wizyt i zmotywowanie go do rezerwacji kolejnych.

Wirtualny recepcjonista

System rezerwacji online to Twój wyjątkowy, wirtualny recepcjonista. Ma wiele zalet: doskonale zna grafik Twojego gabinetu, wie, jakie oferujesz usługi, a na dodatek pracuje dla Ciebie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dzięki niemu nie musisz już martwić się o brak czasu na odbieranie telefonów od pacjentów, czy dzwonienie do nich w celu potwierdzenia nadchodzących wizyt. System zrobi to wszystko za Ciebie. Umożliwi pacjentom szybkie i wygodne umawianie wizyt – nawet poza godzinami Twojej pracy, a także przypomni im o zbliżających się terminach rezerwacji, przy pomocy automatycznie wysyłanych wiadomości SMS. Wyobraź sobie: Ty skupiasz się na tym, co dla Ciebie najważniejsze, a terminarz wizyt Twojego gabinetu zapełnia się sam. Bez pomyłek, bez chaosu, wszystko na swoim miejscu.

3 narzędzia niezbędne w gabinecie fizjoterapeuty Versum 2

Przypomnienia o wizytach

Przegapione wizyty to nie tylko strata finansowa, ale także zagrożenie dla relacji z pacjentem. Oprócz zmarnowanego czasu pracownika mamy jeszcze osobę, która w stresie zdaje sobie sprawę, że zapomniała o swoim terminie. Przekonana, że zawiodła, wstydzi się umówić na kolejny i finalnie decyduje się skorzystać z usług konkurencji. Na szczęście możesz tego uniknąć.

Dostępne w Versum automatyczne powiadomienia SMS pozwolą zminimalizować ilość zapomnianych wizyt nawet o 70%. Na 24 godziny przed nadchodzącą wizytą system wyśle do umówionego pacjenta wiadomość z przypomnieniem o niej – ograniczając ryzyko przegapienia terminu.

Wsparcie dobrego systemu do zarządzania gabinetem – takiego jak Versum – to fundament sukcesu. To dzięki niemu jesteś w stanie zapewnić swoim pacjentom perfekcyjną jakość obsługi i wyróżnić się na tle konkurencji. Dotąd zaufało nam już ponad 21000 specjalistów w branży zdrowia i urody. Dołącz do nich – wypróbuj Versum bezpłatnie przez 14 dni na www.versum.pl/fizjoterapia i przekonaj się o jego możliwościach.

Artykuł sponsorowany

Rehabilitacja Wrocław

5 komentarzy

 1. Agnieszka 2 grudnia 2018 w 19:58 - Odpowiedz

  Również jak Pani Kasia korzystam z programu Medfile. Uważam, że jest odpowiedni dla lekarzy, ale również fizjoterapeutów. Mogę korzystać z diagramu fizjoterapeutycznego, na którym mogę zaznaczyć wiele dolegliwości. Polecam sprawdzić. Można go przetestować zakładając darmowe konto 14 dniowe.

 2. Kasia 15 lipca 2018 w 20:07 - Odpowiedz

  Świetny artykuł, bardzo dobrze opisuję organizację pracy fizjoterapeuty. Ja w swoim gabinecie zamieszczam jeszcze takie przedmioty, które pozwalają pacjentom czuć się bardziej “swojsko”, aby mieli możliwość rozluźnienia się i przede wszystkim uśmiech na twarzy :) Korzystam obecnie z innego programu i jestem bardzo zadowolona. Zależało mi przede wszystkim na możliwości aktywacji funkcji SMS, planowaniu kilku wizyt z rzędu, a także na szybkim dostępie w programie do historii choroby pacjenta. Wybrałam Medfile i jest bardzo zadowolona. Bardzo przejrzysty, prosty program.

 3. Maria 18 grudnia 2017 w 16:10 - Odpowiedz

  Fajnie, że można wrzucać zdjęcia, przydatna funkcja. Czy wprowadzone informacje po tych 14 dniach można przesłać na płatne konto?

 4. Jacek 19 września 2017 w 13:36 - Odpowiedz

  Masz podlinkowana nazwę, wystarczy kliknąć na stronę producenta gdzie wszystko jest podane

 5. Roksana 13 września 2017 w 22:59 - Odpowiedz

  Gdzie ten program jest dostępny i czy jest płatny?

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!